Ta fabryka miała być polską perłą, a zniszczył ją rząd Tuska. Posłowie PiS reagują
Dariusz Matecki z Prawa i Sprawiedliwości poinformował dziś na portalu X, że wraz z innymi parlamentarzystami z Pomorza Zachodniego składa zawiadomienie do prokuratury ws. zatrzymania produkcji w jednej z najdroższych polskich fabryk – Polimery Police.
Zawiadomienie do prokuratury to inicjatywa posła Marka Gróbarczyka. Główne zarzuty, o których pisze Dariusz Matecki, to:
Fabryka za miliardy złotych została zatrzymana
Produkcja nie działa od miesięcy
Zarządzanie spółką pogrążone w chaosie
A w tle pojawia się widmo sprzedaży za ułamek wartości – wymienia Matecki.
Poseł pisze, że to co się dzieje wokół fabryki, to nie przypadki, a konsekwencje decyzji, które trzeba pilnie wyjaśnić. Wskazuje, że mowa o „możliwej niegospodarności i działaniu na szkodę państwa”.
Polityk przypomina, że kiedy rządzi Donald Tusk, to do tego typu sytuacji dochodzi regularnie. W szczególności dotyczy to Pomorza Zachodniego.
O sprawie alarmował wcześniej red. Tomasz Duklanowski. Pisaliśmy o tym:
Duklanowski: Polimery Police upadły, a rynek przejmuje konkurencja - KLIKNIJ i PRZECZYTAJ
Duklanowski: dramatyczna sytuacja w Polimerach Police. Załoga bez pensji - KLIKNIJ i PRZECZYTAJ
To nie pierwszy raz, gdy rządzi Donald Tusk i niszczony jest polski przemysł – szczególnie na Pomorzu Zachodnim. Wśród przykładów, które podał poseł m.in. Stocznia Szczecińska, Dolna Odra, Polimery Police, odejście od budowy terminala w Świnoujściu.
To wygląda jak systemowe zatrzymywanie rozwoju regionu. Polimery Police miały być symbolem rozwoju Polski. Dziś stają się symbolem jego niszczenia. Nie ma naszej zgody na wyprzedaż majątku narodowego! Domagamy się pełnego wyjaśnienia i rozliczenia tej sprawy – pisze Dariusz Matecki.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Ta fabryka miała być polską perłą, a zniszczył ją rząd Tuska. Posłowie PiS reagują
Katastrofa samolotu wojskowego w Kolumbii. Na pokładzie było 110 osób [WIDEO]
Morawiecki podważa manipulację Tuska ws. Apachów: dzień bez łgarstwa, dniem straconym