Przejdź do treści
12:01 29-letni Kolumbijczyk podejrzewany o śmiertelne ugodzenie nożem 41-latka w Nowem (Kujawsko-Pomorskie) został w nocy z soboty na niedzielę zatrzymany przez policję. Zatrzymanych zostało łącznie siedem osób
11:40 UWAGA: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert w związku ze zwiększonym zagrożeniem pożarowym lasów w części woj. lubuskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Przypomniano, by nie używać ognia w lesie i jego sąsiedztwie
11:18 Europoseł Maciej Wąsik (PiS) będzie w poniedziałek gościem "Poranka w Radiu Republika". Początek o godz. 7:08
10:20 Kolejny atak imigranta. O 2 w nocy w miejscowości Świecie, 41 letni polak został ugodzony śmiertelnie nożem. Nie udało się uratować jego życia. Zatrzymano grupę około 10 osób, kilkoro z nich to osoby z Kolumbii
9:24 Łódź: 215 zarzutów wystawienia 271 recept na leki zawierające substancje psychoaktywne usłyszał lekarz z Łodzi, zatrzymany przez policjantów z komendy wojewódzkiej
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego. Miejsce: DK13, Rosówek 17, 72-001
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 16:00 w Szczecinie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Miejsce: Nowa Dekadencja – Szczecińskie Centrum Kultury, Partyzantów 2
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Policja uporała się z awarią KSIP

Źródło: FLICKR/WŁODI/CC BY-SA 2.0

–W nocy z soboty na niedzielę usunięta została awaria Krajowego Systemu Informacji Policyjnej, która od czwartku utrudniała pracę policji – poinformował rzecznik komendanta głównego Mariusz Sokołowski.

– Awaria została usunięta. System działa od godziny 3 – powiedział Sokołowski.

Chodzi o system umożliwiający m.in. policjantom pełniącym patrole sprawdzić, czy legitymowana osoba nie jest poszukiwana lub czy dany samochód nie jest kradziony. W czasie, gdy system nie działał, takie informacje mogli uzyskać z innych systemów np. SIS II, CEPiK czy Krajowe Centrum Informacji Kryminalnej, ale np. poprzez dyżurnego policji z danej jednostki.

Awaria systemu - jak informowała policja - nastąpiła w czwartek w godzinach przedpołudniowych. – Objęła ona urządzenia, na których pracuje system. Natychmiast została poinformowana firma zajmująca się serwisowaniem, obsługą urządzeń i oprogramowania tak, by można było awarię usunąć – mówił wówczas Sokołowski. Dodawał, że według przedstawicieli firmy tego typu problemy zdarzają się niezwykle rzadko.

MSW wcześniej zapowiedziało wyjaśnienie okoliczności awarii.

Usuwanie awarii trwało w sumie trzy dni. MSW zapowiedziało, że okoliczności sprawy będą wyjaśniane.

pap

Wiadomości

Co się dzieje na granicy zachodniej?

Poseł Jabłoński żąda od Niemiec zaprzestania wrogich działań wobec Polski

Małecki: Kaczyński to sigma polskiej polityki.

Łódź: Lekarz wystawiał recepty na leki odurzające. Teraz ma 215 zarzutów

Incydenty na granicy. Niemcy próbują przeszkadzać polskim patriotom

Zakaz latania dronów nad zachodnią granicą. Matecki interpeluje

Niemieckie służby znów nielegalnie wjeżdżają na teren Polski

[NEWS REPUBLIKI] Awantura zakończona śmiercią mężczyzny. Wśród zatrzymanych Kolumbijczycy

Do niedawna jeździli tankować w Polsce, teraz tankują u siebie

Sondaż: Prawie połowa Polaków uważa, że PiS odzyska władzę po wyborach w 2027 r.

Lekarze, którzy podważali sens stosowania maseczek stanęli przed Sądem Lekarskim

Dolnośląskie: Zginął górnik w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice

Pokonujemy konkurekcnję. Republika najlepsza na YouTube! Dziękujemy

Wiceszefowa Polski 2050: nie wyjdziemy z koalicji, nie stworzymy nowej

Prokuratura zajmie się znieważeniem córki Karola Nawrockiego

Najnowsze

Co się dzieje na granicy zachodniej?

Incydenty na granicy. Niemcy próbują przeszkadzać polskim patriotom

Zakaz latania dronów nad zachodnią granicą. Matecki interpeluje

Niemieckie służby znów nielegalnie wjeżdżają na teren Polski

[NEWS REPUBLIKI] Awantura zakończona śmiercią mężczyzny. Wśród zatrzymanych Kolumbijczycy

Poseł Jabłoński żąda od Niemiec zaprzestania wrogich działań wobec Polski

Małecki: Kaczyński to sigma polskiej polityki

Łódź: Lekarz wystawiał recepty na leki odurzające. Teraz ma 215 zarzutów