Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
07:46 Policja: w sobotę utonęły dwie osoby, a od początku czerwca - 73
07:33 Warmińsko-mazurskie: Niestandardowe działania leśników, by ratować sosnę taborską
07:27 Ukraina: Dwanaście osób zginęło w wypadku drogowym, policja odnalazła sprawcę
05:36 Sport: Hubert Hurkacz mecz z niemieckim tenisistą Janem-Lennardem Struffem w 1/8 finału Wimbledonu rozegra w niedzielę około godz. 16.00 czasu polskiego
05:27 Donald Trump: dziś nasz kraj jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej
00:28 USA: Mimo upału tysiące Amerykanów zgromadziły się w Waszyngtonie, by wspólnie uczcić niepodległość
22:10 DR Konga: Co najmniej 20 osób zginęło, gdy zatonęła łódź wioząca uczniów wracających z egzaminów
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

Wystawił ponad 1700 recept, co umożliwiło lewy handel lekami psychotropowymi

Źródło: KWP Wrocław

Policjanci z Wydziału ds. Walki z Korupcją KWP we Wrocławiu zatrzymali lekarza, który wystawił ponad 1700 recept na leki psychotropowe oraz osobę, która wprowadzała je do obiegu w stolicy Dolnego Śląska. Wobec medyka zastosowano 2-miesięczny areszt tymczasowy.

Wrocławscy policjanci  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Wrocław Psie Pole prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej przez lekarza w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna wystawił ponad 1700 recept na leki opioidowe, psychoaktywne i psychotropowe.

Do tej pory w tej sprawie zatrzymano dwie osoby:  lekarza psychiatrę wystawiającego recepty oraz osobę uczestniczącą w obrocie na terenie Wrocławia przepisanymi przez medyka lekami.

"Lekarzowi przedstawiono  zarzuty  dotyczące poświadczenia nieprawdy w 1772 wystawionych recept, tj. o przestępstwo określone w  art. 271 § 1 i 3 k.k., natomiast drugiej osobie zatrzymanej zarzuty dotyczące obrotu lekami,  to jest czyn z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii", informują wrocławscy policjanci.

Wobec lekarza sąd zastosował środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

"Osoby, które mają wiedzę i uczestniczyły w procederze uzyskiwania fikcyjnych recept na siebie lub inne osoby w celu uzyskania leków opioidowych na terenie Wrocławia,  a poinformują o tym organy ścigania Wydział dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu czy Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole, zanim organy te pozyskają w tym zakresie wiedzę, nie podlegają  odpowiedzialności karnej, zgodnie z przepisem artykułu 229§6 k.k.", informują policjanci.

Źródło: Republika, KWP Wrocław

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X