W sobotę pogoda nas nie rozpuści: deszcze, burze, miejscami silny wiatr

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mieszkańców wschodniej i centralnej części Polski czekają dziś intensywne opady deszczu i burze. A jak będzie w innych częściach naszego kraju?
Jak informuje IMGW w sobotę we wschodniej połowie Polski zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, zwłaszcza na wschodzie oraz w centrum kraju i tam opady będą chwilami o umiarkowanym natężeniu, a prognozowana ich suma wyniesie od 15 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm. Na wschodzie możliwe będą także burze.
W Polsce będzie dziś dość ciepło - temperatura maksymalna od 22°C do 27°C, chłodniej tylko w rejonach podgórskich i na południowym wschodzie kraju, od 19°C do 21°C.
Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni, na północy również północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.
W nocy soboty na niedzielę na wschodzie oraz w centrum Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, na pozostałym obszarze kraju pogodnie i na ogół bez opadów.
W nocy temperatura minimalna wyniesie od 14°C do 17°C; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich, od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich i północnych - podaje IMGW.
Źródło: Republika, SE, IMGW
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
HIT DNIA
Nietypowy uczestnik na zaprzysiężeniu prezydenta: Polacy są bardzo gościnni, nie ma tu rasizmu
Wiemy, gdzie z pierwszą wizytą zagraniczną uda się prezydent Nawrocki. Powiedział o tym w Republice!
Nawrocki: nie pozwolę Niemcom traktować Polski i Polaków jako "junior partnera", nie jesteśmy ich gospodarstwem pomocniczym
Najnowsze

Brzoska o KPO: Żal, że tak ważny dla Polski i polskiej gospodarki program kończy w taki sposób

Tomasz Sakiewicz: Donald Tusk leży na ringu, a kiedy próbuje się ponieść…

HIT DNIA
Nietypowy uczestnik na zaprzysiężeniu prezydenta: Polacy są bardzo gościnni, nie ma tu rasizmu
