Przejdź do treści
Wybory 2025 Przyborów gm. Jeleśnia Karol Nawrocki 715 Rafał Trzaskowski 165
Wybory 2025 Karol Nawrocki: wierzę, że jutro rano obudzimy się z prezydentem Karolem Nawrockim
Wybory 2025 Jarosław Kaczyński: Wierzę, że zwyciężymy! Wierzę, że przeprowadzimy nasz plan
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Pochodnia = faszyzm? Dorota Kania komentuje logikę Schetyny

Źródło: zrzut ekranu: facebook.com/SLDLewicaRazem/ Twitter / Telewizja Republika

Podczas dzisiejszej konwencji Koalicji Europejskiej, Grzegorz Schetyna stwierdził, że widzi "aprobatę rządu dla brunatnych defilad". Wcześniej wspomniał coś o pochodniach. Dorota Kania wpisem na Twitterze celnie uderza w "logikę" lidera PO.

- Niedawno premier Morawiecki porównał polskich sędziów do hitlerowskich kolaborantów. (...) W kraju, który widział niemieckie obozy to jet obelga najwyższa. Ta sama władza chce patrzeć, jak 1 maja ulicami warszawy maszerują ONR-owcy. Widzieliśmy płonące pochodnie na Jasnej Górze, gdzie zaprzysięgano członków Młodzieży Wszechpolskiej. Widzimy aprobatę rządu dla tych brunatnych defilad- mówił podczas przemówienia w Poznaniu Schetyna.

Na słowa Schetyny o pochodniach i brunatnych marszach szybko zareagowała red. Dorota Kania. 

Dziwne, że pochodnie w PO kojarzą się z faszyzmem tylko wybiórczo a nie zawsze... no chyba, że jest inaczej. Bo jak PO maszeruje z pochodniami to przecież wszystko jest w porządku. 

 

H. Schetyna widział pochodnie i mówi coś o brunatnych marszach https://t.co/oDjBnmRQJa

— Dorota Kania (@DorotaKania2) 27 kwietnia 2019

Zdjęcie, które przypomniała red. Kania wykonano w piątek 30 kwietnia 2004 roku o 23:30, na pół godziny przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, kiedy to z pasażu Rubinsteina ruszył ulicą Piotrkowską kolorowy nocny marsz z pochodniami „Witaj Europo”. Brało w nim udział ponad 200 członków i sympatyków łódzkiej Platformy Obywatelskiej oraz „Młodych Demokratów”. Na czele pochodu szli posłowie: Iwona Śledzińska–Katarasińska (przewodnicząca PO w Reginie Łódzkim) i Cezary Grabarczyk oraz Jacek Janeczek (szef koła łódzkiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”) i Michał Ryszkiewicz – kandydat SMD do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej.

twitter, facebook.com/SLDLewicaRazem

Wiadomości

Trzecie zwycięstwo kandydata na prezydenta tego człowieka z rzędu

Atak terrorystyczny w USA. Podpalał uczetników wiecu

Memy po przegranej Trzaskowskiego. Jest Giertych. | +18

Koniec liczenia! Wszystko jasne. Wiadomo kto wygrał wybory

Ukraina planowała to 1,5 roku. Rosjanie mówią, że to ich Pearl Harbor

Cezary Krysztopa: Im trzeba podziękować

Domański: Tusk myśli teraz jak unieważnić wybory

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" się pośpieszył: "Rafał Trzaskowski nowym prezydentem Polski!"

Podano wyniki late poll z 90 procent komisji

Wyniki wyborów po przeliczeniu 99 proc. komisji

Simion: w Polsce ważą się losy Europy. Módlmy się o Polskę

Nawrocki czy Trzaskowski? Śledź wyniki wyborów na bieżąco! [LIVE]

Morawiecki wskazał klucz do zmiany wyniku wyborów

WAŻNE! Emocje po wynikach late poll! Zmiana na pozycji lidera

Nawrocki: Ocalimy Polskę! Monopol władzy nie może się domknąć

Najnowsze

Trzecie zwycięstwo kandydata na prezydenta tego człowieka z rzędu

Ukraina planowała to 1,5 roku. Rosjanie mówią, że to ich Pearl Harbor

Cezary Krysztopa: Im trzeba podziękować

Domański: Tusk myśli teraz jak unieważnić wybory

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" się pośpieszył: "Rafał Trzaskowski nowym prezydentem Polski!"

Atak terrorystyczny w USA. Podpalał uczetników wiecu

Memy po przegranej Trzaskowskiego. Jest Giertych. | +18

Koniec liczenia! Wszystko jasne. Wiadomo kto wygrał wybory