Napadli na kierownika pociągu SKM i już usłyszeli zarzuty
Jak poinformowała prokuratura, zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim usłyszeli dwaj mężczyźni podejrzani o napaść w niedzielę w Wejherowie na kierownika pociągu SKM.
Są postawione zarzuty...
Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Mariusz Duszyński powiedział dzisiaj mediom, że podejrzani 43-letni Mieczysław M. i 30-letni Marcin M. usłyszeli zarzuty. Obaj są podejrzani o pobicie charakterze chuligańskim funkcjonariusza publicznego. Mężczyźni w środę byli przesłuchiwani w prokuraturze.
"W trakcie przesłuchania podejrzany Mieczysław M. częściowo przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Podejrzany Marcin M. nie przyznał się do winy i również złożył wyjaśnienia"
– podał prokurator Duszyński.
Prokurator zastosował wobec każdego z nich dozór policji, zobowiązując podejrzanych do stawiennictwa raz w tygodniu w wyznaczonej jednostce policji połączony z zakazem kontaktowania w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzonym oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów.
Jak do tego doszło?
Dwóch napastników w niedzielę 23 marca o godzinie 12.25 na stacji Wejherowo zaatakowało kierownika pociągu PKP SKM w Trójmieście na oczach podróżnych. Wiadomo, że wcześniej podróżowali oni pociągiem nr 95665 relacji Gdańsk Śródmieście – Wejherowo. Wsiedli na stacji Wejherowo Śmiechowo. Nie mieli ważnych biletów. Kiedy kierownik pociągu poprosił ich o okazanie dokumentów, odpowiedzieli agresją.
Według relacji przedstawiciela SKM sprawcy poczekali aż pociąg skończy bieg, wtedy na stacji końcowej podeszli do kierownika pociągu i go pobili.
Źródło: Republika, x.com, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry
Rząd Tuska nie ma na leczenie onkologiczne Polaków. Znalazły się miliony na pomoc wojskową dla Ukrainy
Najnowsze
Czarnek ostro o rządzie Tuska: "To jest zdrada"
Marianna Schreiber i Piotr Korczarowski rozstali się. „Nasze światy nie schodzą się w jeden”
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry