Płonie składowisko śmieci w Pionkach. Z ogniem walczy 200 strażaków. Mieszkańcy proszeni o nieopuszczanie domów- dym może być szkodliwy!
Co najmniej do wieczora potrwa akcja gaśnicza na terenie składowiska odpadów sztucznych w Pionkach w okolicy Radomia na Mazowszu. Z ogniem walczy około 200 strażaków. Nikomu na szczęście nic się nie stało.
Pożar wybuchł na składowisku odpadów tworzyw sztucznych, ale rozprzestrzenił się na pobliski budynek. - Prowadzimy działania w obronie jak i natarciu. Sytuacja nie jest opanowana i trudno określić ile ta akcja jeszcze potrwa.
W Pionkach powołano sztab kryzysowy. "Mieszkańcy miasta Pionki oraz okolicznych gmin, proszeni są o bezwzględne pozostanie w domach i nie otwieranie okien.Na terenie miasta i okolic może wystąpić zadymienie, które może doprowadzić do podrażnienia dróg oddechowych" - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatu Radomskiego.
Najnowsze
Hity w sieci. Jakubiak miażdży Tuska. Odlot Giertycha. Atak na Hołownię. Olejnik kłamie o Mentzenie
Matecki o działaniach PSL: Publiczne pieniądze to nie fundusz wyborczy!
Mentzen poszukiwany. Polowanie na Hołownię. Czarzasty nie do przyjęcia. A. Klarenbach