Przejdź do treści
21:30 USA: James Hewitt z Rady Bezpieczeństwa Narodowego potwierdził dla Telewizji Republika, że decyzja o zniesieniu ograniczeń na eksport chipów do Polski to rezultat m.in. rozmów Karola Nawrockiego z politykami w Waszyngtonie
20:02 PKW: wyborcy mogą potwierdzać tożsamość aplikacją mObywatel; nie można uzyskać kilku zaświadczeń o prawie do głosowania
19:20 Kanclerz Uniwersytetu Warszawskiego: Ranny podczas ataku zabójcy z siekierą strażnik jest już w domu
19:14 Turcja: W Antalyi rozpoczęło się dwudniowe spotkanie szefów dyplomacji państw NATO
18:27 Child alert. Policja szuka 11-letniej Patrycji. Dziewczynka zaginęła w woj. opolskim
17:08 Prezes i Redaktor Naczelny Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz: Zgodnie z zapowiedzią, w pierwszy piątek po pierwszej turze wyborów, telewizja Republika organizuje debatę wyborczą. Zapraszamy obydwu kandydatów
16:40 Warszawa: W środę Senat opowiedział się za przyjęciem bez poprawek nowelizacji specustawy powodziowej
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie otwarte z dziennikarzem TV Republika Karolem Gnatem, 15 maja (czwartek), g. 18, Aula Tygodnika „Niedziela” ul. 3 maja 12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” w Ciechocinku zaprasza na spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 15 maja o godz. 18.00 w Restauracji Teatralna (ulica Mikołaja Kopernika 2, Ciechocinek)
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15.05. (czwartek) o godz.18.30 w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Trybunalskim na Marsz przeciw CIC i nielegalnym imigrantom
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na manifestację w obronie Polski przed nielegalną imigracją z Niemiec, 15 maja (czwartek), g. 13 (czwartek), Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellończyka 8, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 16 maja (piątek), g. 18, Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań.
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Janem Majchrowskim. 16 maja (piątek), g. 18. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Ściegiennego 13, Kielce
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Poznań zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, szefem Ruchu Obrony Granic 16 maja br. o 18:00 Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań
Spotkanie W sobotę 17 maja o godzinie 7.30 w Parafii św. Stanisława w Warszawie (ul. Bema 73/75) odbędzie się Msza św. w intencji Telewizji Republika przed Obrazem Matki Bożej Elekcyjnej. Po niej zakończenie nowenny przed wyborami prezydenckimi
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Płk Małecki o Otwartym Dialogu: Aktywność tej fundacji wpisuje się w modus operandi, typowy dla służb rosyjskich

Źródło: Telewizja Republika

Gościem red. Michaliny Szymborskiej w popołudniowym programie Telewizji Republika był były szef Agencji Wywiadu płk Grzegorz Małecki. – Ona nadal będzie prowadziła swoją działalność. Być może sprowokuje polityków innych krajów do wpuszczenia jej na teren Wspólnoty. Zabrakło metodycznego działania, obliczonego na osiągnięcie konkretnego efektu – mówił o Ludmile Kozłowskiej.

– Z perspektywy efektów, wydarzeń, które miały  miejsce po ogłoszeniu, należy mieć przekonanie, że te działanie nie jest wystarczające. Brakuje przynajmniej stanowiska władz Polski. Ogłoszenie rzecznika ministra koordynatora to stanowczo za mało. Brakuje komentarza, kontekstu decyzji i jej genezy – rozpoczął gość.

– Podano zaledwie, że podjęto decyzję z uwagi "na bezpieczeństwo państwa". Oddano pole do spekulacji. Nie przedstawiono argumentów, nie zbudowano narracji. Należało podać więcej szczegółów – wskazał na przywilej budowania różnorakich scenariuszy.

– Sam fakt zakazania wjazdu na teren UE jeszcze nie rozwiązuje problemu. Ona nadal będzie prowadziła swoją działalność.  Być może sprowokuje polityków innych krajów do wpuszczenia jej na teren Wspólnoty. Zabrakło metodycznego działania, obliczonego na osiągnięcie konkretnego efektu – wykazał błędy związane z procesem wydalenia Ludmiły Kozłowskiej.

Ludmiła Kozłowska agentką FSB?

– Takie przypuszczenia zawsze się pojawiają. Służby są od tego, aby weryfikować takie podejrzenia. Aktywność tej fundacji (przyp. red. Otwarty Dialog) w ostatnich latach daje do myślenia – wpisuje się w pewien modus operandi, typowy dla służb rosyjskich. To oczywiście nie przesądza sprawy, ale daję podstawę do zbadania takiej organizacji – zaapelował.

Finansowanie Otwartego Dialogu

– Niejasność źródeł finansowania tej fundacji jest jedną z przesłanek, dla których  warto się nią zainteresować. Postać oligarchy zasługuje na szczególne zainteresowanie. Można stawiać wiele hipotez. Nie mamy pewności, że celem ostatecznym jest Polska. Doświadczenia Francji czy Stanów Zjednoczonych musimy przenieść na nasz grunt – kontynuował płk Małecki.

Ataki terrorystyczne w Europie

– Nie jesteśmy na pierwszej linii frontu. Należy wspierać w działaniach naszych sojuszników, którzy są szczególnie narażeni. Zwróciłbym tu uwagę na kwestię nielegalnej imigracji. Istnieje poważne zagrożenie destabilizacji na Bliskich Wschodzie. To spowodowałoby otwarcie kanału przez Morze Czarne i Ukrainę. To problem, któremu należy się sumiennie przyglądać.  Musimy się na to przygotować – podsumował.

Telewizja Republika

Wiadomości

Rosyjski tankowiec floty cieni zbliżał się kabla EastLink

George Simion rozmawiał z Giorgią Meloni i Mateuszem Morawieckim

Trump na Bliskim Wschodzie. Jutro rozmowy w Turcji

Soros w Polsce przed wyborami. Pewnie przechodził z tragarzami

Atak Wyborczej na Zandberga. Polityk odpowiada

TSUE: KE bezprawnie ukryła SMS-y von der Leyen i szefa Pfizera

Czy Trzaskowski wstydzi się tęczowych barw? Internauci komentują usunięcie flag przed wiecem

Silny sygnał z Waszyngtonu. Polska Tuska na celowniku Kongresu USA

Hejter z mieszkaniem komunalnym od Trzaskowskiego? Internauci pytają o decyzje ratusza

Kurzajewski i Smaszcz spotkali się w sądzie. Cichopek zabrała głos: "Powiedziałam absolutnie wszystko"

Papież Leon XIV przemówił w sieci. Jego pierwszy post wzywa do pokoju

Szykuje się wielki transfer! W grze 70 milionów euro

Nasz News: Nawrocki przyczynił się do decyzji Białego Domu ws. zniesienia ograniczeń eksportu AI

Grzegorz Braun: Nie poślę polskiego wojska na nie naszą wojnę

Przewodnicząca Rady Warszawy ucieka z sali po skandalu? W sieci burza

Najnowsze

Rosyjski tankowiec floty cieni zbliżał się kabla EastLink

Atak Wyborczej na Zandberga. Polityk odpowiada

TSUE: KE bezprawnie ukryła SMS-y von der Leyen i szefa Pfizera

Czy Trzaskowski wstydzi się tęczowych barw? Internauci komentują usunięcie flag przed wiecem

Silny sygnał z Waszyngtonu. Polska Tuska na celowniku Kongresu USA

George Simion rozmawiał z Giorgią Meloni i Mateuszem Morawieckim

Trump na Bliskim Wschodzie. Jutro rozmowy w Turcji

Soros w Polsce przed wyborami. Pewnie przechodził z tragarzami