Piotrowska na odchodne z MSW dała podwyżki. Nowe kierownictwo domaga się konsekwencji „służbowych lub karnych”
Jak poinformowało RFM FM, nowe kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji chce postawić przed prokuratorem Teresę Piotrowską. Była minister resortu spraw wewnętrznych ma odpowiedzieć za podwyżki, które w ostatnich dniach urzędowania dała szefom i zastępcom szefów służb mundurowych podległych ministerstwu.
Nowy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński stwierdził w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, że takie działanie Teresy Piotrowskiej było psuciem państwa. Zapowiedział on sprawdzenie wszelkich okoliczności podejmowania przez Teresę Piotrowską decyzji o podwyżkach. Analizie mają być poddane dokumenty, ale też rozmowy z urzędnikami, którzy uczestniczyli w podejmowaniu tych decyzji.
– Osoby, które takie decyzje podejmowały, powinny ponieść jakieś konsekwencje – służbowe bądź karne. Jeżeli udałoby się to wyregulować tak, żeby sprawiedliwość mogła mieć miejsce, a nie cwaniactwo na odejściu, to byłoby dobrze – powiedział Zieliński.
Wiceszef MSWiA zapowiedział także, że po przeprowadzeniu audytu będzie szukał możliwości unieważnienia decyzji poprzedniczki.
CZYTAJ TAKŻE:
Pożegnanie minister Piotrowskiej z MSW. Podwyżki dla szefów służb mundurowych
Najnowsze
„Wysłali gościa za moimi rodzicami do sanatorium”. Matecki ujawnia kulisy działań służb pod rządami Tuska
Gorący dzień w Sejmie. Izba zajmie się m.in. kryptowalutami [TRANSMISJA LIVE]
Minister obrony przeciw armii europejskiej: Nikt poza NATO
SPRAWDŹ TO!