Piknik „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Minister Błaszczak zachęcał młodzież do wstępowania do wojska
Celem rządów PiS jest to, aby Polska była bezpieczna. Do tego potrzebna jest silniejsza i liczniejsza armia. Temu służą takie pikniki – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas pikniku „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” w Terespolu.
Minister wymieniając zalety służby wojskowej, wymienił m.in. stałe zatrudnienie, godną płacę oraz stabilizację życiową. Podkreślił również, że do zapewnienia stałego rozwoju sił zbrojnych potrzebny jest trwały „fundament finansowy”.
- Rząd PiS doprowadził do tego, że taki fundament został zapewniony – powiedział Błaszczak i dodał, że jednym z przejawów rozwoju polskiej obronności jest ponowne otwarcie garnizonu w Białej Podlaskiej.
Musimy się szczepić
Odnosząc się do bezpieczeństwa kraju, minister Błaszczak zachęcał także do szczepień. „To jest bardzo ważne, żebyśmy uniknęli kolejnej fali epidemii, a żeby jej uniknąć, musimy się szczepić” - powiedział.
Podczas pikniku minister mówił również o Polskim Ładzie. Jak podkreślił „Polski Ład skoncentrowany jest tym by stworzyć bardziej sprawiedliwy system podatkowy”. Minister przypomniał, że temu celowi ma służyć „wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 30 tys. zł — co oznacza, że dla małżeństwa ta kwota wyniesie 60 tys. zł — a także zwolnienie emerytur od podatku” – zaznaczył.
Najnowsze
Zełenski wezwał kluczowego ambasadora, aby zadać mu ważne pytanie
SPRAWDŹ TO!
Republika wygrywa czerwiec. Pierwsze miejsce wśród telewizji informacyjnych
Zapowiedzieli święcenia biskupie bez zgody papieża. Czy dojdzie do aktu schizmy?