Przejdź do treści
19:48 Finlandia: wiek rezerwistów podniesiony do 65. roku życia
18:45 IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, które obejmą województwo świętokrzyskie i śląskie oraz część woj. lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego i dolnośląskiego
18:31 PKP Cargo: Agnieszka Wasilewska-Semail odwołana z funkcji prezesa spółki
17:38 Watykan: premier Włoch Giorgia Meloni odwiedziła Papieskie Kolegium Polskie na Awentynie w Rzymie, gdzie powstało muzeum św. Jana Pawła II
16:26 Muzyka: zmarł piosenkarz Chris Rea, autor utworu "Driving Home For Christmas"
15:47 GIS: około 30 tys. tygodniowo zachorowań na grypę, rośnie aktywność wirusa
14:31 Mazowieckie: Akt oskarżenia w sprawie śmierci noworodka w Brzezinach
14:23 Polska: Prezydent podpisał nowelę mającą poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Pijany instruktor uczył 5-latka jazdy na nartach. Miał 3,6 promila we krwi!

Źródło: policja

Policjanci z Bielska-Białej, którzy pełnią służbę w patrolach narciarskich, zatrzymali 30-letniego instruktora. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna, który uczył 5-latka jeździć na nartach, miał w organizmie ponad 3,6 promila alkoholu. Sprawca najprawdopodobniej odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Dyżurny Komisariatu Policji w Szczyrku otrzymał informację, z której wynikało, że pijany instruktor, przez ponad 2 godziny, uczył małe dziecko jazdy na nartach. Do zdarzenia doszło na stoku w Szczyrku. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z patrolu narciarskiego, którzy zatrzymali 30-latka.

Z relacji świadków wynikało, że instruktor w czasie zjazdu wyrzucał do lasu puste butelki. Za nim jechał mały kursant. Podejrzane zachowanie mężczyzny i jego niebezpieczna jazda wzbudziły zainteresowanie innych narciarzy, którzy natychmiast zareagowali. Narciarka, która jako pierwsza zauważyła pijanego instruktora, zwróciła mu uwagę. Wówczas mężczyzna zaczął uciekać. Kobieta zajęła się 5-latkiem. Chwilę później dziecko zostało przekazane pod opiekę matki.

W pościg za sprawcą ruszył snowboardzista. Ujął mężczyznę i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie ponad 3,6 promila alkoholu. Podczas interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec stróżów prawa. Szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Śledczy z komisariatu w Szczyrku prowadzą postępowanie w sprawie narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą 3 lat więzienia. Dodatkowo 30-letni instruktor odpowie za naruszenie zapisów ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, która zabrania jazdy na nartach i snowboardzie w stanie nietrzeźwości. Jednocześnie odpowie za złamanie obowiązku zachowania trzeźwości podczas pełnienia czynności zawodowych.

Policja przypomina by podczas zimowego wypoczynku, pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętaj by:

- widząc zdarzenie na stoku, powiadamiać służby ratunkowe i interwencyjne,

- używać jaskrawych ubrań, najlepiej wyposażonych w elementy odblaskowe,

- zabierać ze sobą dokumenty oraz oznaczenia wskazujące na grupę krwi lub przewlekłe choroby (np. cukrzyca, epilepsja).

policja

Wiadomości

[PILNE] Wypadek w KWK „Pniówek”. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami

Najpierw ją torturowali, a potem... chcieli dać pracę. Rachoń ujawnia szokujący E-mail ludzi Żurka

Rada Nadzorcza PKP Cargo odwołała prezes spółki. Powody nieznane

Bogucki radzi Tuskowi: może warto sprawdzić operatora czy techniczny stan telefonu

Rosjanie utrudniają przejęcie konsulatu w Gdańsku. Co teraz zrobi Sikorski?

Wyrok więzienia dla pedofila cofnięty. Bo w składzie neo-sędzia

Tusk chwali się tanim paliwem. Internauci punktują: Polacy przepłacali jak "za woły"

"Zasługują na szacunek i słowa podziękowania". Wiemy, gdzie i z kim prezydent Nawrocki spotka się w Wigilię Bożego Narodzenia

Silva wraca do Europy. Kiwior i Bednarek z nową konkurencją w defensywie FC Porto

Akt oskarżenia wobec Obajtka. "Cyrk ma trwać, żeby fanatycy dostali prezent na święta"

"Samonapędzająca się pętla dezinformacji". Putin otrzymuje zbyt optymistyczne raporty o wojnie?

Już nie zaśpiewa „Driving home for Christmas”. Chris Rea nie żyje

Kowalski:Tusk precyzyjnie realizuje agendę Niemiec

Będzie kolejny wniosek o ENA ws. Romanowskiego. Adwokat reaguje

Chaos w wymiarze sprawiedliwości. Pomysły Żurka mogą być kosztowne dla budżetu państwa

Najnowsze

[PILNE] Wypadek w KWK „Pniówek”. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami

Rosjanie utrudniają przejęcie konsulatu w Gdańsku. Co teraz zrobi Sikorski?

Wyrok więzienia dla pedofila cofnięty. Bo w składzie neo-sędzia

Tusk chwali się tanim paliwem. Internauci punktują: Polacy przepłacali jak "za woły"

"Zasługują na szacunek i słowa podziękowania". Wiemy, gdzie i z kim prezydent Nawrocki spotka się w Wigilię Bożego Narodzenia

Najpierw ją torturowali, a potem... chcieli dać pracę. Rachoń ujawnia szokujący E-mail ludzi Żurka

Rada Nadzorcza PKP Cargo odwołała prezes spółki. Powody nieznane

Bogucki radzi Tuskowi: może warto sprawdzić operatora czy techniczny stan telefonu