Pies w dramatycznym stanie! Właściciel nigdy nie wypuszczał go z kojca

Właściciel nigdy nie wypuszczał psa z kojca, w którym obrastał brudem i odchodami. Kołtuny stanowiły 30 procent wagi jego ciała - informuje portal tvp.info.
Interwencję w gminie Koronowo przeprowadzili tamtejsi policjanci, wspólnie z OTOZ Animals Bydgoszcz.
Na miejscu ustalono, że właściciel nie wypuszczał psa z kojca. – Zwierzę obrastało brudem i odchodami. W klinice weterynaryjnej psu usunięto kołtuny, które stanowiły ponad 30 procent wagi jego ciała – wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.
Właściciel czworonoga został ukarany wysoką grzywną. Policjanci nagłaśniają sprawę i apelują, by odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami.
I przypominają, że nie wolno zaniedbywać zwierząt i np. trzymać psów łańcuchu krótszym niż 3 m, ponad 12 godzin w ciągu doby.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Baraże o Ekstraklasę 2025. Kto wywalczy awans?

„Gdybym miał takiego hita w Ameryce, to miałbym rezydencję” – Sidney Polak o zarobkach z "Otwieram wino"

Trzaskowski nie przyjechał do Końskich. Przed pięcioma laty awanturował się tam pedofil z Targówka, dziś jego miejsce zajął Zembaczyński [WIDEO]
