Przejdź do treści
9:20 PILNE: Pociąg osobowy relacji Olsztyn - Bydgoszcz zderzył się z kamperem tuż za stacją Kamionki Jezioro (woj. kujawsko-pomorskie). Na razie brak informacji o poszkodowanych
8:20 Izraelska marynarka wojenna przeprowadziła w niedzielę rano atak na elektrownię położoną na południe od Sany, stolicy Jemenu, kontrolowanej przez rebeliantów z ruchu Huti
7:30 17 sierpnia 1940 r. Niemcy zniszczyli pomnik Adama Mickiewicza stojący na krakowskim Rynku od 1898 r. Wcześniej, w listopadzie 1939 r. zdemontowali pomnik Grunwaldzki na pl. Matejki a 17 lutego 1940 r., zburzyli monument Tadeusza Kościuszki na Wawelu.
Wydarzenie 17 sierpnia 2025 roku (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki będzie przebywał z wizytą w województwie lubelskim. O godz. 13.15 odbędzie się spotkanie Prezydenta Karola Nawrockiego z mieszkańcami Godziszowa Trzeciego
Informacja InPost oraz Centrum Ratownictwa stoją za nową akcją społeczną. Już niebawem przy paczkomatach zlokalizowanych w całej Polsce zaczną działać defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Pielgrzymi do Ostrej Bramy dotarli do Merecza

Źródło: Telewizja Republika

Czwarty dzień pielgrzymowania z Suwałk do Ostrej Bramy rozpoczął się Mszą św. w kościele parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lejpunach, której przewodniczył ks. Waldemar Pawelec SAC, przewodnik grupy niebieskiej.

Ksiądz Waldek zwrócił uwagę, że nasza wiara wciąż musi nabierać świeżości, że do kościoła nie możemy przychodzić jak do muzeum i traktować wiary, jak archaicznego przeżytku, ale powinniśmy zawsze przychodzić do naszych świątyń z tęsknoty za Bogiem.

Bezpośrednio po zakończeniu eucharystii i śniadaniu przygotowanym przez miejscowego proboszcza ks. Pauliusa Marciukionisa, pątnicy wyruszyli na kolejny dzień wędrowania do Matki Miłosierdzia. Przed drogą wszyscy wspólnie pomodlili się do Ducha św. o łaskę gorącej wiary dla parafian w Lejpunach i katolików na Litwie. Cały dzisiejszy dzień pielgrzymi ofiarowali natomiast w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pątnicy tym razem mieli przed sobą do pokonania dystans dwudziestu czterech kilometrów. Na ostatnim etapie, tuż przed Mereczem (Merkine), pielgrzymka przekroczyła Niemen. Dzień zakończył Apel Maryjny w miejscowym kościele, w którym odnaleźliśmy wiele pamiątkowych polskich epitafiów. Po apelu Paweł Piekarczyk w kolejnym pielgrzymkowym recitalu wyśpiewał dzisiaj historię dzielnych polskich Polek. Dziękujemy za intencje przesyłane w komentarzach pod naszymi relacjami, także w mediach społecznościowych i za duchowe z nami pielgrzymowanie. Wszystkie włączamy w naszą pielgrzymkową modlitwę. Na każdej Mszy św. jeden kapłanów modli się w tych intencjach. Oczywiście naszych czytelników zapraszamy na kolejne relacje z trasy Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy organizowanej przez salezjanów.

Usunięto obraz.Usunięto obraz.

 

Portal TV Republika

Wiadomości

Zmiana w pogodzie. Czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

PILNE: Doszło do zderzenia pociągu z kamperem. Trasa jest zablokowana

Melanie Trump w liście do dyktatora: panie Putin, może zrealizować tę wizję jednym pociągnięciem pióra

Grbić zawęził kadrę na mistrzostwa świata. Pozostało 16 zawodników

Chaos na lotniskach: strajki pracowników uziemiają pasażerów

Putin: coraz bliżej do podjęcia „niezbędnych” decyzji

Papież Leon XIV spożyje obiad razem ze 100 osobami ubogimi

Niemcy oburzają się na oburzenie Polaków wystawą "Nasi chłopcy"

Premier: presja na Putina musi być tak duża, że nie będzie miał wyjścia

Trzy stany odpowiedziały na wezwanie Trumpa. Wysyłają GN

Piąta noc niepokojów; policja znów starła się z antyrządowymi demonstrantami

MSZ Estonii: ...i to jest główna przyczyna wojny

Zełenski krótko o Rosji. Skomplikowali sytuację

Tragedia w Sudanie. Zginęli cywile z obozu w Darfurze

Huragan w 24 h przeszedł z 1 do 5 kategorii. To rekord!

Najnowsze

Zmiana w pogodzie. Czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

Chaos na lotniskach: strajki pracowników uziemiają pasażerów

Putin: coraz bliżej do podjęcia „niezbędnych” decyzji

Papież Leon XIV spożyje obiad razem ze 100 osobami ubogimi

Niemcy oburzają się na oburzenie Polaków wystawą "Nasi chłopcy"

PILNE: Doszło do zderzenia pociągu z kamperem. Trasa jest zablokowana

Melanie Trump w liście do dyktatora: panie Putin, może zrealizować tę wizję jednym pociągnięciem pióra

Grbić zawęził kadrę na mistrzostwa świata. Pozostało 16 zawodników