PiS wie jak zatrzymać podwyżki OC
Ustalenie maksymalnej stawki za OC, dopuszczalnego wzrostu jej ceny i ograniczenie wysokości wypłacanych odszkodowań, to propozycje PiS-u na rosnące stawki przymusowego ubezpieczenie samochodu – podaje RMF FM.
Rząd chce wprowadzić ustawową regulację stawek za obowiązkowe dla kierowców OC. Przypominamy, że tylko w tym roku wzrosły one od 30 do 50 procent. Eksperci twierdzą, że podobnie może być w przyszłym roku.
Nowy projekt przygotowywał Parlamentarny Zespół Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie maksymalnej podwyżki, wynoszącej np. 10 lub 20 proc. Innym pomysłem jest ograniczenie wypłacanych odszkodowań za śmierć bliskich. Miałoby one dotyczyć tylko najbliższej rodziny i pominąć dalszych krewnych. Decyzje mają zapaś w połowie przyszłego miesiąca.
Polecamy Polityczna Kawa
Wiadomości
Jarosław Kaczyński o Konwencji Myśląc Polska: "Pierwszy korku ku zbudowaniu wielkiej zmiany w Polsce"
Europoseł AfD Tomasz Froelich w Republice: "Tusk prowadzi politykę wbrew interesom Polski i Niemiec"
Najnowsze
Jarosław Kaczyński o Konwencji Myśląc Polska: "Pierwszy korku ku zbudowaniu wielkiej zmiany w Polsce"
Europoseł AfD Tomasz Froelich w Republice: "Tusk prowadzi politykę wbrew interesom Polski i Niemiec"
Ważny komunikat Policji. Pieniądze znikają w dziwnych okolicznościach z kont w jednym z banków
Amerykańskie sankcje znacząco obniżą wpływy reżimu Putina z eksportu ropy. "Rosja natychmiast odczuje ból"