PiS walczy o lepsze powietrze! Minister Kowalczyk podpisał rozporządzenie ws. ostrzejszych przepisów dot. alarmowania o smogu
Minister środowiska Henryk Kowalczyk podpisał dziś rozporządzenie ws. ostrzejszych norm informowania o smogu.
Zgodnie z nowym prawem, alarm smogowy będzie ogłaszany przy przekroczeniu średniodobowej wartości 150 mikrogramów na m sześc. dla pyłu PM10, poziom informowania to 100 mikrogramów.
Rozporządzenie z 2012 r. mówiło odpowiednio o 300 i 200 mikrogramach na m sześc. Dotychczasowe normy były najwyższymi w Unii Europejskiej.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wrześniowej konferencji w Bytomiu sygnalizował, że w przyszłości alarm smogowy ma być ogłaszany przy przekroczeniu 80 mikrogramów na m sześc. dla pyłu PM10 - zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia.
Czytaj także:
Metodą "na córkę" wyłudził ponad 120 000 złotych od seniorki. Policja poszukuje tego mężczyzny Realne zagrożenie? Kidawa-Błońska: opozycja zdobędzie tyle mandatów, by móc samodzielnie stworzyć rządNajnowsze
Pełczyńska-Nałęcz dała powód Tuskowi, aby ten jeszcze bardziej jej nie lubił
Bąkiewicz: wydarzenia z Berlina trafią do prokuratury niemieckiej i polskiej
Tusk kopiuje argumenty niemieckiego publicysty? Chodzi o spór o Ukrainę i UPA