Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
10:46 Hiszpania: Ponad 1000 zgonów w czerwcu z powodu upałów
10:13 Olsztyn: Policja prosi o pomoc w rozwikłaniu zabójstwa Stanisława Hornowicza sprzed 20 lat
10:01 Wielkopolskie: Koniec utrudnień po wypadku na S11 w kierunku Wrocławia
09:01 Grecja: Dwie osoby zginęły w pożarze lasu w rejonie Salonik
08:22 IMGW wydał ostrzeżenia III stopnia przed upałami dla woj. lubelskiego oraz podkarpackiego. Alerty II i I stopnia dotyczą siedmiu województw
07:26 Ukraina: Co najmniej trzy ofiary rosyjskich ataków; pod ostrzałem znalazły się stacje benzynowe
07:26 Zachodniopomorskie: Ponad 70 osób ewakuowanych po pożarze bloku w Świnoujściu
06:52 UE: Irlandia przejmuje półroczne przewodnictwo w Radzie UE
06:50 Radom: Więzień skazany na karę grzywny za znieważenie Zbigniewa Ziobry i prokurator
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 566. Klub „Gazety Polskiej” w Łazach (woj. śląskie)
Wydarzenie Informujemy, że reaktywował się Klub „Gazety Polskiej” Białystok (woj. podlaskie)
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z prezesem Telewizji Republika, Tomaszem Sakiewiczem - 1 lipca, godz. 18:00, aula Bl. Ks. J. Popiełuszki w budynku Solidarności, Pl. Solidarności 1/3/5, Wrocław
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Międzyrzecz zaprasza na prelekcje prof. Grzegorza Kucharczyka (PAN) "Stosunki polsko - niemieckie po upadku berlinskiego muru". 4 lipca 2026 r. , godz. 15:00, Muzeum w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka

PiS poprze Małodzińskiego w wyborach uzupełniających do Senatu

Źródło: Facebook/Mateusz Małodziński - Kraków

Były wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński będzie kandydatem popieranym przez PiS w wyborach uzupełniających do Senatu w Krakowie. Małodziński startuje z komitetu obywatelskiego KWW "Dla Krakowa". W jego programie wyborczym ma być m.in. pozyskanie finansowania na budowę metra w mieście.

"Mogę potwierdzić, że pan Mateusz Małodziński będzie kandydatem popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość, prawicę, środowiska patriotyczne w wyborach uzupełniających do Senatu" - powiedział przewodniczący krakowskiego okręgu PiS, poseł Łukasz Kmita.

 

Małodziński wystartuje z komitetu obywatelskiego KWW "Dla Krakowa". "Ten komitet będzie ściśle współpracował z Prawem i Sprawiedliwością i środowiskami prawicowymi, patriotycznymi" - zapowiedział Kmita. Poinformował, że kandydat będzie miał konkretny program dla Krakowa. W programie tym będą m.in.: zapewnienie środków na budowę metra, wsparcie budowy kampusu medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Prokocimiu oraz dalszy rozwój kolei w Krakowie i troska o transport publiczny.

Ma wielkie doświadczenie

Małodziński obecnie jest członkiem zarządu Małopolskich Dworców Autobusowych. Od 2015 r. należy do PiS. W wyborach w 2023 r. rywalizował z Bogdanem Klichem (KO) o mandat senatora w okręgu krakowskim; otrzymał ponad 75,6 tys. głosów (ponad 29 proc. poparcia) i nie uzyskał miejsca w izbie wyższej. Na Klicha zagłosowało wówczas ponad 184,3 tys. osób (prawie 71 proc.), które poszły do urn.

Mateusz Małodziński urodził się w 1983 r. w Tarnobrzegu. Studiował turystykę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Jarosławiu oraz zarządzenia w turystyce i sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kształcił się również w Kingsborough Community College w Nowym Jorku.

Od lipca 2022 r. do grudnia 2023 pełnił urząd wicewojewody małopolskiego. Wcześniej był m.in. doradcą ówczesnego wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego i asystentem europosłanki Beaty Mazurek. W przeszłości zajmował się także - wraz z żoną - prowadzeniem przedszkola.

Wybory w połowie marca

Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się 16 marca w południowych i zachodnich rejonach Krakowa (okręg nr 33), w związku z rezygnacją senatora Bogdana Klicha (KO), który został chargé d’affaires Ambasady RP w Waszyngtonie.

Kandydatką KO i partii skupionych w tzw. pakcie senackim będzie prawdopodobnie Monika Piątkowska - prezes Izby Zbożowo-Paszowej, związana w przeszłości z SLD, PSL i Polską 2050.

Start w wyborach zapowiedzieli już: były wieloletni polityk PO Bogusław Sonik, Ewa Sładek z partii Razem, Gniewomir Rokosz Kuczyński z Konfederacji Korony Polskiej i były radny, aktywista Łukasz Wantuch.

Źródło: x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X