PiS niemal gotowe do wyborów. Na listach m.in. Macierewicz, Gliński, Gowin i Ziobro. Nie było miejsca dla Kurskiego

Komitet Polityczny PiS zaakceptował wszystkie listy w jesiennych wyborach do parlamentu. Na listach znajdą się m.in. prof. Piotr Gliński, Antoni Macierewicz, prof. Krystyna Pawłowicz, Anna Maria Anders, Mirosława Stachowiak-Różecka czy Małgorzata Wassermann. Zabraknie natomiast Jacka Kurskiego czy Marcina Mastalerka.
Wedle portalu 300polityka.pl z list partii w wyborach do Sejmu usunięty został rzecznik kampanii wyborczej PiS Marcin Mastalerek. Zaskoczeniem jest też brak miejsca dla Jacka Kurskiego, byłego posła i europosła PiS.
Po zakończeniu posiedzenia Komitetu Politycznego PiS rzecznik partii Elżbieta Witek potwierdziła dziennikarzom, że prezes PiS wystartuje z pierwszego miejsca na liście warszawskiej. Drugie miejsce ma zająć były szef CBA Mariusz Kamiński. Wiceszefowa PiS i kandydatka tej partii na premiera ma być – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - „jedynką” w okręgu chrzanowskim.
Elżbieta Witek potwierdziła też, że na listach PiS w wyborach do parlamentu znajdą się m.in. prof. Krystyna Pawłowicz, prof. Piotr Gliński oraz Antoni Macierewicz. Zbigniew Ziobro wystartuje z okręgu kieleckiego. Natomiast z ostatniego miejsca w okręgu krakowskim wystartuje Jarosław Gowin. Do Senatu spróbują dostać się m.in. Adam Bielan i Tadeusz Cymański.
W okręgu podwarszawskim liderem listy będzie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Pod Warszawą do Senatu wystartują historyk Jan Żaryn i lekarz, były prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Konstanty Radziwiłł.
Na łódzkiej liście PiS pierwsze miejsca zajmą wiceprzewodnicząca łódzkiego sejmiku i kandydatka PiS na prezydenta Łodzi Joanna Kopcińska oraz były wiceszef dyplomacji Witold Waszczykowski. W partii trwa też dyskusja, czy prof. Piotr Gliński powinien być „jedynką” w tym okręgu.
Wedle doniesień medialnych listę PiS w Kielcach ma otworzyć młoda działaczka partii Anna Krupka. Natomiast w okręgu piotrkowskim liderem listy będzie wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Dziennikarka Joanna Lichocka także wystartuje do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Będzie „jedynką” w okręgu nr 36 kalisko-leszczyńskim. CZYTAJ WIĘCEJ...
Do Senatu z Warszawy ma wystartować Anna Maria Anders, córka gen. Andersa. Natomiast według Polskiej Agencji Prasowej do Senatu z Warszawy mają startować również były senator PiS Piotr Andrzejewski oraz aktorka Anna Chodakowska.
Małgorzata Wassermann może być „jedynką” listy krakowskiej. Oprócz córki byłego posła, który zginął w katastrofie smoleńskiej na to miejsce przymierzany jest też poseł Andrzej Adamczyk.
Na wrocławskich listach dolnośląskich jedynkę ma otrzymać Mirosława Stachowiak-Różecka, szefowa klubu PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia. Z Wrocławia prawdopodobnie wystartuje także Beata Kempa z Solidarnej Polski.
W okręgu legnickim listę otworzy wiceprezes Adam Lipiński. Za nim znajdzie się m.in. rzecznik PiS Elżbieta Witek. Z kolei w okręgu szczecińskim „jedynką” będzie szef komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński.
Polecamy Sejm na Żywo
Wiadomości
Siedlisko zwyrodnialców nie istnieje. Zlikwidowano jedną z największych platform pedofilskich na świecie
Ziobro reaguje na słowa prezesa NRA. "Niech Pan wraca tam, gdzie razem z Giertychem tkwi Pan od dawna i to po same uszy"
Przemysław Czarnek: to, jak traktuje się ludzi, to jest sadyzm. Po zmianie władzy, Giertycha znajdziemy nawet we Włoszech
Prof. Cenckiewicz: kontrwywiad ABW pozyskał realne dowody na ruską ingerencję w proces wyborczy w roku 2023
Najnowsze

Przemysław Czarnek: to, jak traktuje się ludzi, to jest sadyzm. Po zmianie władzy, Giertycha znajdziemy nawet we Włoszech

Kard. Bergoglio po śmierci Jana Pawła II: był spójny, nigdy nie uchylał się od odpowiedzialności

Żarty się skończyły? OKO.press teatralnie zamyka portal na jeden dzień

Prof. Cenckiewicz: kontrwywiad ABW pozyskał realne dowody na ruską ingerencję w proces wyborczy w roku 2023

Wipler o wpisie Tuska o "cyberataku": została zhakowana skrzynka ważnego działacza PO, będzie afera

Siedlisko zwyrodnialców nie istnieje. Zlikwidowano jedną z największych platform pedofilskich na świecie

Ziobro reaguje na słowa prezesa NRA. "Niech Pan wraca tam, gdzie razem z Giertychem tkwi Pan od dawna i to po same uszy"