Przejdź do treści
14:45 UE: Cypr, który od 1 stycznia przejmie przywództwo w reprezentującej państwa członkowskie Radzie UE, przedstawił w niedzielę listę priorytetów na najbliższe pół roku
14:20 Włochy: Rekordowy wzrost cen biletów na loty z północy na południe kraju w okresie świątecznym
13:54 Szwecja: Służby weszły na pokład rosyjskiego statku powiązanego z transportami wojskowymi
13:29 IMGW: Czekają nas mroźne i słoneczne święta
13:26 Czechy: Opóźnione i odwołane pociągi po kradzieży kabla na kolei w rejonie Pragi
13:26 Tatry: Turysta walczy o życie po upadku podczas schodzenia z Rysów
12:48 Kard. Ryś na wigilii dla potrzebujących: każdy nosi w sobie godność, odkrywajcie ją w sobie i innych
12:28 Ukraina: Zelenski chce szerszych konsultacji z europejskimi sojusznikami po rozmowach z USA
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Pawłowicz: Warszawiacy! Wybraliście sobie na kierownika stolicy chodzący wstyd. Hańba!

Źródło: Fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Warszawiacy! Coście uczynili Polsce, Warszawie, naszym Bohaterom?! Wybraliście sobie na kierownika stolicy chodzący wstyd wyrzucający na śmieci nazwy ulic polskich Patriotów! „Inka” na śmietniku! Hańba wam! – czytamy w emocjonalnym wpisie Krystyny Pawłowicz na Twitterze.

– Będę reagował na wprowadzanie w błąd opinii publicznej co do moich intencji oraz skandaliczne i niedopuszczalne manipulacje i pomówienia – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, odnosząc się w ten sposób do zarzutów ws. Deklaracji LGBT+ i standardów edukacji seksualnej WHO.

„W Warszawie nie ma miejsca na nawoływanie do nienawiści i dyskryminację ze względu na narodowość, wyznanie czy orientację. W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat standardów edukacji seksualnej WHO wydałem oświadczenie” – napisał prezydent Warszawy na Twitterze. 

„Upubliczniane treści są jawną manipulacją i kłamstwem. Standardy WHO to nie program lekcji – opisują one etapy rozwojowe dziecka zgodnie z wiedzą medyczną. Są zaleceniem dla rodziców, pedagogów i specjalistów, stosowanym w większości rozwiniętych państw świata” – podkreślił Trzaskowski.

W @warszawa nie ma miejsca na nawoływanie do nienawiści i dyskryminację ze względu na narodowość, wyznanie czy orientację. W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat standardów edukacji seksualnej WHO wydałem oświadczenie: https://t.co/6IednHC8fi pic.twitter.com/z8Vq8WZBxZ

— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) 28 lutego 2019

„Warszawiacy! Coście uczynili Polsce, Warszawie, naszym Bohaterom?! Wybraliście sobie na kierownika stolicy chodzący wstyd wyrzucający na śmieci nazwy ulic polskich Patriotów! „Inka” na śmietniku! Wybraliście krzewiciela komuny i macania waszych dzieci i wnuków! Hańba wam!” – napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

„Warszawiacy” !
Coście uczynili Polsce,Warszawie,naszym Bohaterom !
Wybraliście sobie na kierownika stolicy chodzący wstyd
wyrzucający na śmieci nazwy ulic polskich Patriotów !
„Inka” na śmietniku !!!
Wybraliście krzewiciela komuny i macania waszych dzieci i wnuków!
Hańba wam !

— Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) 1 marca 2019
twitter.com

Wiadomości

Atak nożownika w Gdańsku. Policja zatrzymała sprawcę

Czym zaskoczy nas pogoda w święta?

Romanowski: to co robią Tusk i Żurek, to jest całkowite bezprawie

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. zastrzyków z chlorku potasu. Ważny protest w Gdańsku

Saryusz-Wolski: Ursula von der Leyen nie odpuści Mercosur

Nadchodzi prawdziwe piekło kobiet! Porody na SOR-ach zamiast na porodówkach?

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Trzaskowski gra na ocieplenie wizerunku? Zobacz, co zrobił! [WIDEO]

W wigilijną noc wprowadzono zakaz grania muzyki w pobliżu kościołów

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

SPRAWDŹ TO!

Tusk zapewniał, że to "koniec drożyzny". Jak jest naprawdę?

Żurek świadomie przyjął bilet w jedną stronę

Najnowsze

Atak nożownika w Gdańsku. Policja zatrzymała sprawcę

Saryusz-Wolski: Ursula von der Leyen nie odpuści Mercosur

Nadchodzi prawdziwe piekło kobiet! Porody na SOR-ach zamiast na porodówkach?

Bielan: Żurek podporządkowuje sądy. Sędziowie i prokuratorzy powinni odmówić

Papież Leon XIV z Watykanu: przebaczajmy, dodawajmy otuchy i nadziei

Czym zaskoczy nas pogoda w święta?

Romanowski: to co robią Tusk i Żurek, to jest całkowite bezprawie

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. zastrzyków z chlorku potasu. Ważny protest w Gdańsku