Parlament Węgier zagłosował za przyjęciem Finlandii do NATO
Parlament Węgier poparł w poniedziałkowym głosowaniu wniosek Finlandii o przystąpienie do NATO. Węgrzy odłożyli głosowanie nad wnioskiem Szwecji.
Akces Finlandii do Paktu Północnoatlantyckiego poparło 182 posłów, sześciu było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Głosowanie nad wnioskiem akcesyjnym Szwecji zostało odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Poparcie dla wniosku fińskiego zapowiadały niemal wszystkie partie polityczne, zarówno rządząca koalicja Fidesz-KDNP, jak i opozycja. Jedynie skrajnie prawicowe ugrupowanie Ruch Naszej Ojczyzny (Mi Hazank) wypowiadało się przeciwko rozszerzeniu NATO.
NATO
Komentarze
Najnowsze
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji
Bójka w gruzińskim parlamencie. W ruch poszły pięści
Angelina Jolie nie umawia się z nikim od czasu rozwodu z Bradem Pittem