Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
09:36 Reuters: samoloty NATO zestrzeliły drona w łotewskiej przestrzeni powietrznej
09:10 Armenia: partia premiera Paszyniana wygrała wybory parlamentarne z wynikiem 49,81 proc. głosów
07:50 Do co najmniej ośmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, które nawiedziło w poniedziałek południowe Filipiny
07:32 Armia izraelska poinformowała, że zidentyfikowała drugą falę pocisków wystrzelonych z Iranu w kierunku terytorium Izraela
05:59 Papież Leon XIV w trzecim dniu wizyty w Hiszpanii jako pierwszy w historii zwierzchnik Kościoła katolickiego wygłosi w poniedziałek przemówienie w parlamencie tego kraju
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Poznań zaprasza na spotkanie z posłem Januszem Kowalskim i konstytucjonalistą dr. Oskarem KIDĄ. 8 czerwca, godz. 18:00. Hotel Mercure, ul. Roosevelta 20, Poznań
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Elbląg i poseł Teresa Wilk zapraszają na spotkanie z legendą Solidarności Adamem Borowskim. 9 czerwca, godz. 17:00, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego filia w Elblągu, ul. Stoczniowa 10
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Jelenia Góra zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem. 10 czerwca, godz. 18:00, aula w domu katechetycznym, ul. Mikołaja Kopernika 1, Jelenia Góra
Wydarzenia Informujemy, że powstał 565. Klub „Gazety Polskiej” w Hajnówce (woj. podlaskie)
Wydarzenia Informujemy, że reaktywował się Klub "Gazety Polskiej" Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie)
Wydarzenie Klub ,,Gazety Polskiej” Ciechanów zaprasza na spotkanie z Posłem do PE Jackiem Ozdobą, Senatorem RP Krzysztofem Bieńkowskim, 12 czerwca, godz. 17.00, ul. Mickiewicza 1, Ciechanów, Sala NSZZ Solidarność
Wydarzenie Klub ,,Gazety Polskiej” zaprasza na spotkanie z Posłem do PE Jackiem Ozdobą, Senatorem RP Krzysztofem Bieńkowskim, 12 czerwca, godz. 19.00, ul. Witosa 1, Chorzele, Strażnica OSP
Wydarzenie ROG zaprasza na Marsz Pamięci w Auschwitz. 86. rocznica transportu Polaków. 14 czerwca, 12:00, Plac przed dworcem PKP Oświęcim
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.
Wydarzenie 16 czerwca o g. 12.00 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika żołnierzy PZW Obwód "Maria"
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Odolanów zaprasza na uroczystość 80. rocznicy śmierci Jana Kempińskiego 21 czerwca, godz. 13:30 pod Pomnikiem Pamięci Bitwy pod Odolanowem

"Panie Trzaskowski, niech pan nie idzie tą drogą". Nitras "bohaterem" nowego spotu PiS

Źródło: Youtube

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski niemal na każdym swoim wiecu powtarza frazesy o budowaniu wspólnoty, eliminowaniu nienawiści z debaty publicznej etc. Postulat jak najbardziej słuszny, jednak w ustach tego akurat polityka jest właśnie frazesem.

Trzaskowski nie tylko nie reaguje na okrzyki swoich zwolenników "Precz z kaczorem". Prezydent Warszawy przymyka oko również na agresywne zachowania jednego z posłów zaangażowanych w jego kampanię wyborczą. 

Mowa oczywiście o Sławomirze Nitrasie. "Obłapianie" wiceministra Sebastiana Kalety było tylko jednym z przykładów. Jak skomentował je Rafał Trzaskowski?

– Sławomir Nitras dbał tylko o to, aby pan minister nie osunął się z tych schodów- stwierdził kandydat KO na urząd głowy państwa. W innych okolicznościach może szanowalibyśmy prezydenta Warszawy za poczucie humoru i ironię, jednak agresja fizyczna jednego posła wobec drugiego chyba jednak nie jest tematem do żartów.

Do sprawy z Nitrasem odnieśli się dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krewki poseł Platformy Obywatelskiej stał się nawet „bohaterem” nowego spotu, w którym sztab prezydenta Andrzeja Dudy apeluje do kontrkandydata ubiegającej się o reelekcję głowy państwa, aby pozbył się Sławomira Nitrasa ze swojego sztabu.

Rzecznik i wicerzecznik PiS zaprezentowali na konferencji prasowej film dokumentujący agresywne i chamskie zachowania polityka PO.

W klipie zobaczymy m.in. jak poseł Nitras awanturuje się zarówno w Sejmie, jak i na spotkaniach z wyborcami, a także nagrania, na których widać jak poseł wyrywa jednemu z wyborców wuwuzelę, atakuje kamerzystę. Nie zabrakło także takich „hitów” jak rzucanie bucikami dziecięcymi w Jarosława Kaczyńskiego oraz ostatniego wybryku, czyli szamotaniny z wiceministrem Kaletą.

 

Panie Trzaskowski, przekazujemy pilny apel Sztabu Prezydenta Andrzeja Dudy. Powinien pan natychmiast usunąć ze swojego sztabu Sławomira Nitrasa, który staje się symbolem agresji w polskiej polityce. Zobaczcie spot i rozpowszechniajcie!  #RafałNieKłam pic.twitter.com/VUWmJtlZsx

— Popieramy Premiera Mateusza Morawieckiego (@PopieramyPMM) July 6, 2020

– Ten film mógłby być znacznie dłuższy, bo chuligańskie wybryki Sławomira Nitrasa to bardzo długa lista (…) W związku z takim zachowaniem żądamy usunięcia Sławomira Nitrasa ze sztabu kandydata Rafała Trzaskowskiego. Uważamy bowiem, że to osoba bardzo niebezpieczna dla otoczenia- podkreśliła rzecznik PiS Anita Czerwińska. W zaprezentowanym przez polityków partii rządzącej materiale nie zabrakło także kuriozalnego komentarza Rafała Trzaskowskiego, który przekonywał, że Nitras tylko dbał, aby Sebastian Kaleta „nie osunął się z tych schodów”.

– Cwaniacki uśmieszek kandydata PO, który łżąc Polakom w żywe oczy, twierdzi, że poseł Nitras troszczył się o ministra Sebastiana Kaletę. Wszyscy widzieliśmy, że był to atak i próba fizycznego blokowania, a Rafał Trzaskowski śmieje się Polakom w twarz- powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. W ocenie polityka, „twarda obrona posła Nitrasa” może wskazywać na to, że agresywny klubowy kolega może być kimś „niezwykle istotnym” dla prezydenta Warszawy.

– Panie Rafale Trzaskowski, niech pan się odetnie, niech pan nie idzie tą drogą i posłucha własnej małżonki, która apeluje o zakończenie hejtu w polityce i niech pan pozbędzie się Sławomira Nitrasa ze swojego sztabu- zaapelował Fogiel.

 

.@radekfogiel: Wybór R. Trzaskowskiego doprowadzi do chaosu i uniemożliwi wyjście z kryzysu po pandemii koronawirusa.#TVRepublika

— Telewizja Republika (@RepublikaTV) July 6, 2020

.@radekfogiel: Nie ma miejsca na agresję fizyczną w polskiej polityce. Twarda obrona posła #Nitrasa zaczyna sugerować, że jest on kimś niezwykle istotnym w otoczeniu #Trzaskowskiego.#TVRepublika

— Telewizja Republika (@RepublikaTV) July 6, 2020

.@RzecznikPiS : żądamy usunięcia posła @SlawomirNitras ze sztabu @trzaskowski2020 #kampania #WyboryPrezydenckie2020

— Telewizja Republika (@RepublikaTV) July 6, 2020
Niezależna, Twitter