Przejdź do treści
20:13 Według sondażowych wyników exit poll Nicusor Dan wygrał wybory prezydenckie Rumunii! Miał zdobyć blisko 54 proc. głosów. George Simion według exit poll osiągnął 46 proc.
19:50 Rumunia: Według informacji przekazanych przez rumuńskie Centralne Biuro Wyborcze w drugiej turze wyborów prezydenckich głosowało do tej pory 55,57 proc. uprawnionych. Jest to znacznie wyższa frekwencja od wyborów w roku 2019
W REPUBLICE W niedzielę o godz. 19:50 zapraszamy na wieczór wyborczy do Telewizji Republika. A w nim m.in.: rozmowy, analizy, dyskusje, a po godz. 21.00 wyniki sondażu exit poll
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Pandora Gate: Ruch prokuratury w sprawie Stuu. Zarzuty i list gończy

Źródło: facebook

Pandora Gate nabiera tempa. Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec youtubera Stuarta B., ps. Stuu. Wystąpiła też do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Z początkiem tygodnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie, na polecenie prokuratora generalnego, wszczęła z urzędu postępowanie w sprawie seksualnego wykorzystania osób małoletnich w środowisku youtuberów, czyli o czyn z art. 200 § 1 k.k. Podstawą – jak przekazał jej rzecznik – były pojawiające się doniesienia medialne dotyczące możliwości podejmowania w stosunku do osób małoletnich działań noszących znamiona wykorzystania seksualnego.

Nowe informacje dotyczące działań prokuratury w tej sprawie potwierdził w piątek portalowi tvp.info rzecznik warszawskiej prokuratury prok. Szymon Banna. Prokurator poinformował, że ze względu na „duże prawdopodobieństwo popełnionego czynu i konieczność prawidłowego zabezpieczenia postępowania śledczy skierowali do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania mężczyzny celem wydania za nim listu gończego”.

W środę 11 października miało dojść w Wielkiej Brytanii do obywatelskiego zatrzymania Stuu. Prawnik mężczyzny twierdzi, że jego klient został pobity i przebywa w szpitalu, Wardęga i Konopskyy, powołując się na wideo, które otrzymali, twierdzą, że niemożliwe jest, że doszło do pobicia.

Kim jest Stuart „Stuu”? O co chodzi w Pandora Gate?

Pierwszą osobą, o której zaczęło być głośno w związku z YouTube’ową aferą, był „Stuu”. Aktualnie 31-letni Stuu, urodzony w Londynie i na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii, zasłynął nieco ponad 10 lat temu tworząc materiały z popularnej wówczas gry „Minecraft”. Wówczas znany był pod pseudonimem „Polski Pingwin”.

To względem niego wytaczane są najpoważniejsze zarzuty – pedofilii, wykorzystywania nieletnich, a nawet ich odurzania. Doniesienia na ten temat pojawiały się w sieci już dawniej, m.in. ze strony byłej współlokatorki „Stuu” Justyny Suchanek, a także jego byłej dziewczyny Agaty Fąk. Ta druga jednak ze swoich słów się wycofywała.

Wprost, TVP Info

Wiadomości

Wybory w Rumunii. Kto został prezydentem?

Co można powiedzieć w ciszę wyborczą?

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Rozpoczął się wieczór wyborczy w Telewizji Republika

Frekwencja w Rumunii wyższa od frekwencji w Polsce

Ukraiński wywiad: Rosja planuje wystrzelenie rakiety międzykontynentalnej

Raport: niemiecki przemysł tonie. Polska partnerem, nie petentem

Nasza Czytelniczka informuje o agitacji w lokalu wyborczym we Wrocławiu

PKW: Frekwencja na godz. 17:00 wyniosła 50,69 proc. Zmiana lidera

Kwestia pokoju na Ukrainie

Nie żyje sędzia Bogusław Nizieński. "Zawsze stał po stronie dobra przeciwko złu"

Czego Chiny chcą od Europy?

Nvidia inwestuje w Chiny. Powstaje nowe centrum badawcze w Szanghaju

Polscy wyborcy w Wielkiej Brytanii mają problemy z głosowaniem

Ambasada Rosji otworzyła wystawę. Moskwa znów pisze historię na nowo

Ponad 5 tys. Polaków zgłosiło udział w wyborach w Azji Wschodniej i Płd.-Wschodniej

Najnowsze

Wybory w Rumunii. Kto został prezydentem?

Ukraiński wywiad: Rosja planuje wystrzelenie rakiety międzykontynentalnej

Raport: niemiecki przemysł tonie. Polska partnerem, nie petentem

Nasza Czytelniczka informuje o agitacji w lokalu wyborczym we Wrocławiu

PKW: Frekwencja na godz. 17:00 wyniosła 50,69 proc. Zmiana lidera

Co można powiedzieć w ciszę wyborczą?

OGLĄDAJ NA ŻYWO: Rozpoczął się wieczór wyborczy w Telewizji Republika

Frekwencja w Rumunii wyższa od frekwencji w Polsce