Pamiętają o bohaterskich powstańcach z Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych
Wychowankowie, absolwenci, pracownicy Instytutu Głuchoniemych im. ks. Jakuba Falkowskiego, parafianie kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra i mieszkańcy domów na placu Trzech Krzyży organizują obchody z okazji 80 rocznicy 1 sierpnia 1944 r. - wybuchu powstania, a szczególnie walk batalionu AK "Miłosz".
Był to batalion, który został zorganizowany w sierpniu 1944 r. Walczyli w nim słyszący i głusi żołnierze. To niespotykany przykład heroizmu, odwagi i prawdziwego szczerego patriotyzmu, który był fundamentem wychowania i nauczania w Instytucie Głuchoniemych i Ociemniałych w latach II Rzeczypospolitej i podczas wojny.
mat. nadesłany
Komentarze
Najnowsze
Polska ma zapomnieć o UPA, ale pamiętać o pieniądzach dla Ukrainy. To jest plan Poroszenki
Polscy internauci jednoznacznie: Zelenski przekroczył granicę gróźb i kłamstw
Niepokojące nagranie z Miszalskim. Siedział w nocy na chodniku [SONDA]