Pamiętają o bohaterskich powstańcach z Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych
Wychowankowie, absolwenci, pracownicy Instytutu Głuchoniemych im. ks. Jakuba Falkowskiego, parafianie kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra i mieszkańcy domów na placu Trzech Krzyży organizują obchody z okazji 80 rocznicy 1 sierpnia 1944 r. - wybuchu powstania, a szczególnie walk batalionu AK "Miłosz".
Był to batalion, który został zorganizowany w sierpniu 1944 r. Walczyli w nim słyszący i głusi żołnierze. To niespotykany przykład heroizmu, odwagi i prawdziwego szczerego patriotyzmu, który był fundamentem wychowania i nauczania w Instytucie Głuchoniemych i Ociemniałych w latach II Rzeczypospolitej i podczas wojny.
mat. nadesłany
Komentarze
Najnowsze
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa
"Została aresztowana przez NKWD i wywieziona na Syberię". Maciej Wąsik poinformował o śmierci swojej Mamy
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA