Przejdź do treści
19:01 Sejm: Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zaprasza na środę kluby i koła na spotkanie w sprawie utworzenia rządu technicznego
17:55 Ukraina: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oświadczyła, że zaatakowała i uszkodziła we wtorek Most Krymski, który prowadzi z okupowanego Krymu przez Cieśninę Kerczeńską na Półwysep Tamański w kontynentalnej części Rosji
16:45 Holandia: Premier rządu Dick Schoof podał się do dymisji po wyjściu PVV z koalicji
14:50 Grecja: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 u wybrzeży Krety
14:27 Białystok: Proces policjantów oskarżonych w związku z interwencją. Zatrzymany zmarł
14:03 Prezydent Andrzej Duda: zaszczytem było realizować z prezydentem Litwy politykę dla dobra obu państw
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Pałka: PO zabetonowała media publiczne. Jachowicz: Internet zdemaskował wszystko, co chciała przykryć władza

Źródło: TELEWIZJA REPUBLIKA

– W pewnym momencie wydawało się, że erupcja PO przyśpiesza. 24 proc. w niedzielnych wyborach to jednak po 8 latach sukces – powiedział w "Politycznym Podsumowaniu Tygodnia" Piotr Pałka. Z kolei Jerzy Jachowicz mówił, że w czasie kampanii wyborczej PiS dobrze zagospodarował internet.

– Wynik PO to 8 lat skutecznego straszenia PiS-em. Jest jednak ogromna część wyborców, która głosuje na PO w obawie przed strasznymi, reżimowymi i totalitarnymi rządami partii Kaczyńskiego – mówił publicysta "W Sieci".

Z kolei zdaniem Janusza Rolickiego PiS wygrał niedzielne wybory tylko dlatego, że dobrze zorientował się w sile internetu. – Narzędziem do wpływania na opinię publiczną okazała się sieć. Sukces stworzyła grupa dziennikarzy, którzy nazwali się niepokornymi. Mam tutaj na myśli portale i blogi, których powstało w ostatnich czasie bardzo wiele – przekonywał publicysta "Faktu".

Podobną opinię wyraził Jachowicz. – Internet niczego innego nie odkrywał poza prawdą. Demaskował to wszystko, co nieudolnie próbowała przykryć PO – oświadczył dziennikarz. Pałka podkreślił, że partia rządząca zabetonowała media publiczne, a sieć jest medium "szybszego reagowania". 

Jachowicz mówił też o dokumentach komisji Millera, które według doniesień Gazety Polskiej Codziennie mogą zostać zniszczone. Publicysta "W Sieci" dodał, że do śledztwa smoleńskiego i tak będzie trzeba wrócić. – Na końcu tego łańcuszka są ci wszyscy, którzy odpowiadają za chaos po katastrofie. To przede wszystkim Tusk, Arabski, Sikorski, Miller oraz prawdopodobnie członkowie jego komisji – powiedział. 

Sonda

99 proc. widzów TV Republika, którzy wzięli udział w naszej sondzie stwierdziło, że w nowym Sejmie powinna powstać komisja śledcza ds. wyjaśnienia tzw. afery Marszałkowej.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Rolicki: Nie ma żadnych protestów, bo wybory wygrał PiS

Telewizja Republika

Wiadomości

Zabił, a później sam zgłosił się na policję

Historyczny finał NBA: Oklahoma City Thunder kontra Indiana Pacers w walce o pierwszy tytuł

Fenomen Senyszyn i upadek lewicy. Co dalej po wyborach?

Deja vu sprzed pięciu lat, czyli Rafał Trzaskowski (znowu) wrócił do ratusza

Kubicka i Baron jednak się nie rozwodzą? Niespodziewany zwrot akcji!

MSZ protestuje przeciwko słowom o Nawrockim, które ukazały się w izraelskiej gazecie

Wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady wsparcia z pomocy społecznej

KAS: wczoraj życzenia dla Pierwszej Damy, dzisiaj zemsta

Lidl wycofał się z Gietrzwałdu. Zwycięstwo protestów i historii

Klaudia El Dursi miała baby shower. „Starej babie nie wypada”? A jednak!

Dziś rozmowa Duda – Nawrocki. Prezydent zapowiada kolejne spotkania

Iga Świątek w półfinale French Open! Polka pewnie pokonała Switolinę

Hołownia o gustach wyborczych młodych. Słowa szokują

Prof. Andrzej Nowak o dr. Karolu Nawrockim: Prezydent wybrany wolą Narodu!

Niemieckie media wzywają rząd w Berlinie do pomocy dla Tuska

Najnowsze

Zabił, a później sam zgłosił się na policję

Kubicka i Baron jednak się nie rozwodzą? Niespodziewany zwrot akcji!

MSZ protestuje przeciwko słowom o Nawrockim, które ukazały się w izraelskiej gazecie

Wyższy zasiłek pogrzebowy i nowe zasady wsparcia z pomocy społecznej

KAS: wczoraj życzenia dla Pierwszej Damy, dzisiaj zemsta

Historyczny finał NBA: Oklahoma City Thunder kontra Indiana Pacers w walce o pierwszy tytuł

Fenomen Senyszyn i upadek lewicy. Co dalej po wyborach?

Deja vu sprzed pięciu lat, czyli Rafał Trzaskowski (znowu) wrócił do ratusza