Przejdź do treści
08:23 Ukraina: Rosjanie atakowali w nocy 90 dronami i dwoma rakietami balistycznymi
07:59 Minister finansów USA Scott Bessent ocenił w wywiadzie dla stacji Fox News, że negocjacje handlowe USA z Chinami znalazły się "w pewnym impasie"
07:37 Włochy: Odkryto pięciu żyjących potomków Leonarda da Vinci
06:35 Kenia: Szef AFRICOM - afrykańska grupa terrorystyczna jest w stanie przeprowadzić ataki w USA
06:04 USA: 20 osób aresztowano w Nowym Jorku po starciach protestujących imigrantów z policją
03:17 ONZ: USA w RB - propozycja zawieszenia broni na Ukrainie jest najlepszym rozwiązaniem dla Rosji
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Zgorzelec zaprasza - Nie Trzaskaj - Przyjdź na Wrotki, 30 maja (piątek), g. 18:00, Skwer im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Zgorzelcu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej we Wrocławiu zaprasza 30 maja, o godz. 17.30 na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, w kościele NMP na Piasku, ul. Katedralna 4. Po mszy przemarsz pod pomnik papieża Jana XXIII, gdzie odbędzie się łączenie z TV Republika
Wydarzenie Finał kampanii wyborczej Karola Nawrockiego: 30 maja (piątek) godz. 22:00, plac przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem
Spotkanie Europoseł Patryk Jaki weźmie udział w spotkaniu w Ostrowi Mazowieckiej 30 maja godz. 18.00 (Stara Elektrownia ul. 11 Listopada 7)
Protest Stowarzyszenie Rolnicy Południowej Wielkopolski organizuje protest rolników. 30 maja, od godz. 10:00. Miejsce: Droga krajowa 11, powiat kępiński, Krążkowy, rondo im. Kornela Morawieckiego
Wydarzenie "Warsaw Boxing Cup" - Pamięci Żołnierzy Walczących w Bitwie Pod Monte Cassino. 31 maja godz. 16:00. "107 Granda na pięści". 1 czerwca godz. 11:00. Ul. Łazienkowska 6a, Warszawa
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bełchatowie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem, 30 maja (piątek), g. 17.00, Oratorium Jana Pawła II w Bełchatowie
Wydarzenie Maków Maz. zaprasza na wspólne czuwanie modlitewne w intencji Karola Nawrockiego. 30 maja 2025 roku, godz. 20:00 w Parafii św. Józefa w Makowie Mazowieckim

Pakt gazowy Merkel-Putin - premier ostro o tym, jak Tusk im sprzyjał...

Źródło: kremlin.ru CCA 4.0 via Wikipedia Commons

"Likwidacja Polskiego Wojska. Likwidacja wielu jednostek. Linia obrony na Wiśle. Gaz z Rosji, zamiast gazu z Norwegii. Rezygnacja z tarczy antyrakietowej. Co to wszystko było? Tak, jak istniał pakt Ribbentrop-Mołotow, który doprowadził do tego okropnego 17 września, tak samo istniał pakt gazowy Merkel-Putin. Miał on doprowadzić do zniewolenia znacznej części Europy. Do oplecenia surowcami rosyjskimi i do podporządkowania tej polityki polityce rosyjskiej i niemieckiej. Głównym wykonawcą tej polityki był Donald Tusk" - mówił dziś podczas obchodów 84. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu przypomniał również, jak politykę resetu prowadziła ekipa Tuska - z samym Tuskiem na czele

84 lata temu, 17 września 1939 roku wojska sowieckie dołączyły do wojsk niemieckich w krwawej napaści na Polskę. Dziś, podczas obchodów tego wydarzenia, premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że "zbrodnie rosyjskie nie skończyły się wraz w upadkiem Związku Sowieckiego".

"Tak chcieli myśleć niektórzy politycy Zachodu. Ale dlaczego tak chcieli myśleć niektórzy polscy politycy? Tego nie jestem w stanie pojąć. Tutaj właśnie pojawia się pytanie... Dlaczego ci politycy prowadzili do osłabienia siły Polski wobec Rosji? Przecież niepodległość, siła Polski, nasze istnienie zależy od tego, jaki mamy stosunek wobec Rosji - we wszystkich aspektach naszego życia"

– stwierdził szef polskiego rządu.

I jak wskazał, politycy ci "musieli wiedzieć, że Rosja od zawsze prowadzi swoją znaną politykę zmiany znaczenia słów - mord na oficerach polskich w Katyniu nazywany był sprawiedliwością społeczną. Wyzwoleniem nazywali zniewolenie Rzeczypospolitej"

"Lista hańby Tuska jest o wiele dłuższa..."

"O tym wszyscy wiedzą Polacy. Dlaczego jednak nie wiedzieli o tym politycy PO? Dlaczego prowadzili politykę resetu z Rosją? Dlaczego Donald Tusk doprowadził do haniebnej wizyty 7 kwietnia 2010 roku? Dlaczego likwidował jednostki wojskowe? Dlaczego zaproponował uzgodnienie strategii, doktryny wojskowej, która zakładała bronienie się Polski na linii Wisły? Dlaczego podpisał w 2009 roku Rosją umowę ws. Zalewu Wiślanego, która tworzyła z tego zalewu ślepy zaułek? Dlaczego chciał podpisać umowę z Gazpromem do 2037 roku? Dlaczego w pełni uzależniał nas surowcowo od Rosji? Dlaczego doprowadził do tego, że USA zrezygnowały z budowy tarczy antyrakietowej?"

– pytał kolejne pytania premier - i dodał - "ta lista hańby Tuska jest o wiele dłuższa...".

"Dlatego, że o ile wszyscy polscy patrioci wiedzą, że wobec Rosji trzeba prowadzić taką politykę, aby niepodległość Polski umacniać, Tusk prowadził politykę młodszego partnera, politykę wasalną? Taką, która nie miała nic wspólnego z umacnianiem polskiej suwerenności..."

– mówił Mateusz Morawiecki.

Dalej wyliczał wszystkie te działanie, które przez kilka lat swoich rządów, poczynił Donald Tusk, wraz z rządzącą wtedy razem z nim ekipą.

"Likwidacja Polskiego Wojska. Likwidacja wielu jednostek. Linia obrony na Wiśle. Gaz z Rosji, zamiast gazu z Norwegii. Rezygnacja z tarczy antyrakietowej" - punktował premier.

"Co to wszystko było? Tak, jak istniał pakt Ribbentrop-Mołotow, który doprowadził do tego okropnego 17 września, tak samo istniał pakt gazowy Merkel-Putin. Miał on doprowadzić do zniewolenia znacznej części Europy. Do oplecenia surowcami rosyjskimi i do podporządkowania tej polityki polityce rosyjskiej i niemieckiej. Głównym wykonawcą tej polityki był Donald Tusk. Trzeba o tym wiedzieć, bo to właśnie jego wykonawstwo doprowadziło do wzmocnienia sojuszu rosyjsko-niemieckiego. Do egzystencjonalnego zagrożenia dla Polski. Tusk był drużbą na tych nowych zaślubinach niemiecko-rosyjskich, które miały prowadzić do tego, że to Rosja i Niemcy mieli weselić się kosztem innych. W ciągu ostatnich 15 lat nikt nie zrobił dla Niemiec i Rosji więcej niż Donald Tusk"

– podsumował.

I apelował - "dziś, 17 września musimy o tym pamięć. O tym, jaka będzie nasza relacja wobec Rosji, będzie zależeć nasza przyszłość".

Niezalezna.pl

Wiadomości

Za garść ziemniaków. Wychodzą nowe informacje o akcji Gajewskiej, jest jeszcze gorzej niż myśleliśmy [WIDEO]

Wisła Kraków po dramatycznym meczu odpada z walki o powrót do Ekstraklasy!

Druga tura wyborów. Kogo wybiorą Polacy? [SONDAŻ]

Finał kampanii wyborczej. Kandydaci mają sprecyzowane plany

Zorro i Spiderman za Nawrockim, a kto za Trzaskowskim?

Atak terrorystyczny na USA może przyjść z innej strony

Rosja wypowiada wojnę Shrekowi. A ten czym zawinił?

Neutralny autorytet wskazuje na kogo zagłosuje w II turze

Riposta: Dobrosz-Oracz dostała lekcję od Brauna

Pierwszy zamach w Syrii od upadku al-Asada

Po zawaleniu lodowca groźba katastrofalnej fali powodziowej

Oskarżają Jill Biden o ukrywanie tego przed Amerykanami

Alarm powodziowy w Rumunii: Dziesiątki miejscowości pod wodą

Ukraina gotowa na bezwarunkowe zawieszenie broni. A Rosja?

Bartosz Obuchowicz szczerze o walce z uzależnieniem: "Życie mi obojętniało"

Najnowsze

Za garść ziemniaków. Wychodzą nowe informacje o akcji Gajewskiej, jest jeszcze gorzej niż myśleliśmy [WIDEO]

Zorro i Spiderman za Nawrockim, a kto za Trzaskowskim?

Atak terrorystyczny na USA może przyjść z innej strony

Rosja wypowiada wojnę Shrekowi. A ten czym zawinił?

Neutralny autorytet wskazuje na kogo zagłosuje w II turze

Wisła Kraków po dramatycznym meczu odpada z walki o powrót do Ekstraklasy!

Druga tura wyborów. Kogo wybiorą Polacy? [SONDAŻ]

Finał kampanii wyborczej. Kandydaci mają sprecyzowane plany