POWSTAJE długoterminowy plan dla Puszczy Białowieskiej!

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał dziś Zespół ekspertów ds. Puszczy Białowieskiej. Zespół przygotuje długoterminowy plan dla Puszczy.
- Puszcza Białowieska jest wyjątkowych miejscem i niewątpliwie trzeba dbać o to dobro narodowe. Jednak trzeba to robić mądrze i wyważyć proporcję między czynną i bierną ochroną tego obszaru – mówi minister Kowalczyk. - Eksperci, którzy przyjęli zaproszenia do współpracy, będą się starali znaleźć kompromis i przygotować rekomendacje dotyczące sposobu ochrony Puszczy Białowieskiej. Ja chciałbym się zapoznać z argumentami wszystkich stron – dodaje. - Apelujemy do organizacji ekologicznych o wyznaczenie swoich przedstawicieli
Zadaniem zespołu jest zaproponowanie kierunków, sposobów i metod ochrony Puszczy Białowieskiej. Na podstawie jego rekomendacji i współpracy z Komisją Europejską Minister Środowiska podejmie dalsze decyzje dotyczące ochrony Puszczy Białowieskiej. W skład nowo powołanego gremium wchodzą eksperci z różnych dziedzin, m.in. ochrony przyrody i leśnictwa, naukowcy oraz eksperci zagraniczni. W sumie będzie się składał z 29 osób.
- W przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu - zapowiedziała wiceminister Małgorzata Golińska. - Członkowie wybiorą wówczas przewodniczącego oraz zastępcę.
Powołanie zespołu minister Henryk Kowalczyk zadeklarował w związku z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącym działań ochronnych w Puszczy Białowieskiej.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Ostania porodówka w Bieszczadach nadal może zostać zlikwidowana. Poważne zagrożenie dla rodzących kobiet
Kierwiński otrzymał wniosek o odwołanie komendanta stołecznej policji. Trzaskowski zaopiniował pozytywnie
Najnowsze

Kierwiński otrzymał wniosek o odwołanie komendanta stołecznej policji. Trzaskowski zaopiniował pozytywnie

Poznaliśmy nową CEO Turning Point USA. Wdowa po Charlie Kirku będzie kontynuować jego misję

Polska armia dostanie kolejne pociski Javelin. Jest zgoda Departamentu Stanu
