Przejdź do treści
11:45 Zachodniopomorskie: Kilkanaście kąpielisk zamkniętych z powodu wysokich fal i silnego wiatru
10:45 Sąd Najwyższy: dodanie adnotacji do uchwały SN to bezprawna ingerencja rządu
10:39 Pakistan: Co najmniej 54 osoby zginęły wskutek ulewnych deszczów i powodzi
10:20 Polska: MSZ zakomunikowało ambasadzie Rosji, że atak na fabrykę firmy Barlinek to złamanie prawa międzynarodowego
09:48 NATO: trwają przygotowania do przekazania Ukrainie dodatkowych systemów Patriot
09:29 Reuters: grupy hakerskie powiązane z Chinami atakują tajwański przemysł półprzewodników
08:56 Korea Południowa: Sąd Najwyższy uniewinnił szefa Samsunga w sprawie głośnej fuzji
07:57 Irak: Około 50 zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego
07:25 IMGW: burze, deszcz i wiatr na północnym zachodzie i południu kraju
07:00 USA: Groźne burze - mężczyzna zginął od uderzenia pioruna, kilkanaście osób rannych
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Oto jaka jest historia polskiego pieniądza!

Źródło:

Wczoraj powtórzyliśmy program Finansowe ABC i pokazaliśmy historię polskiej waluty. Pieniądz towarzyszy nam od tysięcy lat. Ułatwia dokonywanie codziennych transakcji. Jaka jest historia pieniądza i czy nastanie czas, że zniknie on z naszej codzienności? O tym opowiada Adam Skręta z Departamentu Edukacji i Wydawnictw Narodowego Banku Polskiego.

Kiedy pojawiły się w Polsce pierwsze pieniądze, pierwsze monety? – Pierwsze monety w Polsce pojawiają się już w czasach Imperium Rzymskiego. Plemiona barbarzyńskie, które ówcześnie zamieszkiwały nasze ziemie, często w ramach żołdu dostawały wynagrodzenie w formie monet od Rzymian. I tak pojawiają się pierwsze monety. Co ciekawe, one często nie służyły jeszcze do płacenia o czym świadczy to, że znajduje się nieraz tzw. skarby czyli dużą ilość monet zgromadzonych w jednym miejscu, co sugeruje, że tak naprawdę nie służyły one do codziennej płatności, a raczej były uważane za coś bardzo cennego, atrakcyjnego i dlatego były gromadzone jako skarby – opowiada Adam Skręta.

CAŁOŚĆ CZYTAJ <<< TUTAJ>>>

 

I OGLĄDAJ:

 

 

Wiadomości

SPRAWDŹ TO!

Koalicja PiS i Konfederacji? Bosak zabrał głos w Radio Republika. WIDEO

Polska sztafeta 4x400 powalczy o kwalifikację na MŚ podczas Diamentowej Ligi w Chorzowie

REPUBLIKA NIEOFICJALNIE: Rzecznik Instytutu Pileckiego - Jan Gebert - straci stanowisko

Dziesiątki osób zginęło wskutek ulewnych deszczów i powodzi

Lamine Yamal nową „dziesiątką” FC Barcelony!

Niemka wrzeszczała na Ruch Obrony Granic. Chciała wymusić przejęcie migranta! WIDEO

Dzisiaj burze, deszcz i wiatr. Wiemy więcej

Robią to coraz śmielej! Niemiecka gazeta pisze o "współwinie Polaków w czasie Holokaustu"

Tour de France: Abrahamsen wygrywa w Tuluzie, upadek Pogacara, Healy nadal liderem

Skandaliczny wpis Instytutu Pileckiego. Internauci w szoku! [KOMENTARZE]

Aktualna sytuacja na rynku ropy naftowej w USA

Usyk vs Dubois 2: Rewanż o niekwestionowane mistrzostwo wagi ciężkiej już w sobotę

Małgorzata Manowska zawiadamia prokuraturę. Chodzi o wybory prezydenckie

Zrobię wszystko, żeby wrócił. Obiecuje Jan Urban

Dziesiątki zabitych i rannych w pożarze centrum handlowego

Najnowsze

SPRAWDŹ TO!

Koalicja PiS i Konfederacji? Bosak zabrał głos w Radio Republika. WIDEO

Lamine Yamal nową „dziesiątką” FC Barcelony!

Niemka wrzeszczała na Ruch Obrony Granic. Chciała wymusić przejęcie migranta! WIDEO

Dzisiaj burze, deszcz i wiatr. Wiemy więcej

Robią to coraz śmielej! Niemiecka gazeta pisze o "współwinie Polaków w czasie Holokaustu"

Polska sztafeta 4x400 powalczy o kwalifikację na MŚ podczas Diamentowej Ligi w Chorzowie

REPUBLIKA NIEOFICJALNIE: Rzecznik Instytutu Pileckiego - Jan Gebert - straci stanowisko

Dziesiątki osób zginęło wskutek ulewnych deszczów i powodzi