Czarnek nie zostawił na Tusku suchej nitki. "Cały rząd do dymisji!" [WIDEO]
"Cały rząd do dymisji" - zaapelował w Sejmie Przemysław Czarnek, kandydat PiS na premiera. Zobacz wideo w oknie powyżej.
Oglądaj Sejm na żywo: Gorące obrady Sejmu. Hennig-Kloska na politycznym celowniku [NA ŻYWO]
"Cały rząd do dymisji"
W Sejmie przemawiał dziś Przemysław Czarnek. Podał, ilu Polaków obecnie zmaga się ze skutkami zapaści, do jakiej rząd Donalda Tuska doprowadził w służbie zdrowia.
5,4 mln Polaków czeka dziś w kolejkach do lekarzy. 1,123 mln to pacjenci w trybie pilnym, których życie jest zagrożone
- wskazywał kandydat PiS na premiera.
Później poruszył temat szpitali powiatowych i braku środków, czemu placówki muszą stawiać czoła.
91 proc. spośród 207 szpitali powiatowych osiągnęło stratę na podstawowej działalności leczniczej w roku 2025. Szpitale powiatowe na tej tylko działalności przyniosły straty w wysokości 1,85 mld złotych. To jest tyle, ile nie zapłaciliście im za leczenie Polaków, którzy płacą na NFZ.
Nie tylko pani Sobierańska-Grenda, ale Donald Tusk i cały ten rząd do dymisji za oszukiwanie Polaków
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Czarnek nie zostawił na Tusku suchej nitki. "Cały rząd do dymisji!" [WIDEO]
UKŁAD ZAMKNIĘTY? Szokujące powiązania doradcy szefa SKW i „duchy” reprywatyzacji!
Kaczyński o ratowaniu służby zdrowia: lekarz albo pracuje w publicznej albo w prywatnej