Przejdź do treści
20:34 Prezydent Karol Nawrocki na wniosek nowego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Sławomira Cenckiewicza powołał dwóch zastępców szefa BBN - generałów rezerwy Andrzeja Kowalskiego i Mirosława Brysia. Szefem Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi
18:14 Prezydent Karol Nawrocki podpisał inicjatywę ustawodawczą dotyczącą projektu ustawy o CPK
17:33 Izrael: premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że jego kraj zamierza przejąć kontrolę wojskową nad całym terytorium Strefy Gazy, lecz ostatecznie przekazać ją pod zarząd "sił arabskich"
17:15 TOPR: turysta, poruszający się samotnie na nieoznakowanym fragmencie grani pomiędzy Wrotami Chałubińskiego a Szpiglasową Przełęczą, zginął po upadku z około 100-metrowej skalnej ściany
16:50 PZU: Andrzej Klesyk odwołany z funkcji prezesa spółki
16:01 Piłka nożna: Robert Lewandowski jest wśród trzydziestu graczy nominowanych w czwartek do nagrody magazynu „France Football” dla najlepszego piłkarza świata. Natomiast w gronie kobiet znalazła się m.in. Ewa Pajor. Oboje reprezentują barwy Barcelony
15:21 USA: Donald Trump polecił przeprowadzenie spisu powszechnego bez uwzględniania nielegalnych imigrantów
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Ostatnie pożegnanie Zyty Gilowskiej. W uroczystościach żałobnych weźmie udział Beata Szydło

Źródło: flickr.com/Sławek/CC BY 2.0

Dziś odbędzie się pogrzeb zmarłej w zeszłym tygodniu byłej wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej. W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział m.in. premier Beata Szydło.

Pożegnanie Zyty Gilowskiej będzie miało miejsce w Świdniku. Uroczystości rozpoczną się dziś o godz. 13;00 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Swoją obecność na pogrzebie zapowiedziała premier Beata Szydło.

Zyta Gilowska swoja karierę polityczną rozpoczęła właśnie w Świdniku, gdzie mieszkała przez większość życia. Była radną miejską, a następnie jako jedna z czołowych postaci Platformy Obywatelskiej, była posłanką na Sejm z ramienia tej partii w latach 2001-2006.   Po odejściu z PO w atmosferze skandalu (związanego z oskarżeniami o nepotyzm i zatrudnianie bliskich w swoim biurze poselskim - red.), Gilowska była wicepremierem i ministrem finansów w latach 2006-2007 w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

W wyborach w 2007 roku uzyskała mandat poselski kandydując już z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z pełnienia swojej funkcji zrezygnowała rok później.

W 2010 została powołana do składu Rady Polityki Pieniężnej, przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. w 2013 została odwołana z tego stanowiska przez prezydenta Komorowskiego, po uprzednim złożeniu rezygnacji.

Gilowska była aktywnie pracującym profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i od października 2015 roku członkiem Narodowej Rady Rozwoju.

Zmarła 5 kwietnia po długiej walce z chorobą. Miała 66 lat.

fronda, telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Matt Schlapp i Mercedes Schlapp w Republice

Specjalni goście z Ameryki Matt i Mercedes Schlapp w Republice!

Złota Piłka 2025: Lewandowski i Pajor wśród nominowanych

Prezydencki minister Marcin Przydacz w Republice: Karol Nawrocki będzie prowadzić asertywną politykę zagraniczną

Jagiellonia wygrywa w Danii i robi krok w stronę IV rundy el. LK

Internauci komentują tłumaczenia Ruchniewicza ws. zwrotu dóbr kultury: „Tej sprawy nie uda wam się wyciszyć”

Legia rozgromiona! AEK Larnaka nokautuje Wojskowych 4:1

Gawkowski chce zapunktować u Tuska i Silnych Razem. Odlicza dni do końca prezydentury Nawrockiego

Koalicja 13 grudnia ma poważny problem. Ten sondaż wskazuje na kontynuację regresu

Kałużny, Kasprzyk, Sośnierz, Lipski, Woch będą gośćmi o godzinie 21:00 Ewy Bugały w programie "Republika Wieczór"

Robert Kostro został niesłusznie odwołany z funkcji dyrektora Muzeum Historii Polski. Jest decyzja sądu

Prezydent Karol Nawrocki działa błyskawicznie. Ważne zmiany kadrowe w BBN

Tusk idzie na zwarcie z kancelarią prezydenta Nawrockiego. Cenckiewicz: będziemy się zastanawiali, jak działać w warunkach wojny

Pierwsza wizyta Prezydenta. Karol Nawrocki w Kaliszu: CPK to szansa na wielką Polskę

Legenda Tottenhamu odchodzi! Son trafia do LAFC

Lewandowski ostro o sprawie bilingów sędziów TK: „Premier powinien podać się do dymisji”

Najnowsze

Matt Schlapp i Mercedes Schlapp w Republice

Specjalni goście z Ameryki Matt i Mercedes Schlapp w Republice!

Ruchniewicz krytykowany po wywiadzie

Internauci komentują tłumaczenia Ruchniewicza ws. zwrotu dóbr kultury: „Tej sprawy nie uda wam się wyciszyć”

Legia rozgromiona! AEK Larnaka nokautuje Wojskowych 4:1

Gawkowski chce zapunktować u Tuska i Silnych Razem. Odlicza dni do końca prezydentury Nawrockiego

Koalicja 13 grudnia ma poważny problem. Ten sondaż wskazuje na kontynuację regresu

Złota Piłka 2025: Lewandowski i Pajor wśród nominowanych

Marcin Przydacz w Republice

Prezydencki minister Marcin Przydacz w Republice: Karol Nawrocki będzie prowadzić asertywną politykę zagraniczną

Jagiellonia wygrywa w Danii i robi krok w stronę IV rundy el. LK