Opozycja proponuje swoich wicemarszałków. PiS odpowiada!

"Zgłaszamy panią marszałek Elżbietę Witek. Liczę na to, że Sejm zaakceptuje tę kandydaturę", zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany dziś na antenie TVN24 o kandydaturę PiS na wicemarszałka Sejmu.
Dziś w południe na inauguracyjnym posiedzeniu zbiera się Sejm X kadencji, podczas którego nowi posłowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie marszałek Izby i wicemarszałkowie. W posiedzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda.
Müller był dziś pytany TVN24 o to, czy PiS wysunie kandydaturę obecnej marszałek Sejmu Elżbiety Witek na funkcje wicemarszałek Sejmu.
"Taki scenariusz jest przewidziany dzisiaj na to posiedzenie Sejmu, liczę na to, że Sejm zaakceptuje tę kandydaturę", powiedział Müller.
Dopytywany, czy jeśli nowa większość parlamentarna poprosi o innego kandydata, to zgłoszą kogoś innego, odpowiedział że "na razie nie przewidują takiego scenariusza".
"Nie ma takiej alternatywy w ogóle przedyskutowanej w naszym klubie parlamentarnym. Zgłaszamy panią marszałek Witek", podkreślił Müller.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]
Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"
Najnowsze

Biznesmen biwakował nad rzeką. Spotkał lwicę. Nie żyje

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]
