Okręty NATO w Gdyni

Do portu w Gdyni wpłynęły trzy fregaty z zespołu "Standing NATO Maritime Group 1”. Eskadra zawinęła do portu w celu uzupełnienia zapasów.
Są to hiszpańska ESPS "Alvaro De Bazan”, brytyjska HMS "Iron Duke” i duńska HDMS "Peter Willemoes”. Okręty należą do operującego na wodach Atlantyku, morza Północnego i Bałtyckiego zespołu SNMG, czyli jednego z dwóch stałych zespołów floty NATO.
Celem tych zespołów jest utrzymywanie stałej gotowości bojowej podczas trwających sześć miesięcy patroli. Zespoły, w skład których wchodzą fregaty i niszczyciele trenują w czasie rejsu elementy walki morskiej. Okręty ćwiczą zwalczanie jednostek nawodnych i podwodnych przeciwnika, walkę z lotnictwem i przeciwdziałanie skutkom użycia broni masowego rażenia.
Okręty zespołów SNMG kierowane są również jako pierwsze, w rejony ogarnięte kryzysem. Do gdyńskiego portu eskadra wpłynęła celem uzupełnienia zapasów.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Groźny incydent na Bałtyku. Rosyjskie samoloty przeleciały nad amerykańskim okrętem
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości

Lewandowscy i Szczęsni razem na kolacji świętują sukces Barcelony. Ania w czerni, Marina w beżu – kto wyglądał lepiej?
Pierwsze słowa papieża Leona XIV do Polaków. Mówił o potrzebie dokonywania "mądrych wyborów" [WIDEO]
Najnowsze

Lewandowscy i Szczęsni razem na kolacji świętują sukces Barcelony. Ania w czerni, Marina w beżu – kto wyglądał lepiej?

Ten raport nie spodobał się muzułmanom we Francji. Tak wyznawcy islamu podbijają Europę

Tusk chowa pakt migracyjny. Debata zablokowana przed wyborami

Tomasz Lis nie przestaje zadziwiać. Daje zaskakującą radę Trzaskowskiemu [WIDEO]

Golińska: drożyzna Tusk to drożyzna antypolska

Pierwsze słowa papieża Leona XIV do Polaków. Mówił o potrzebie dokonywania "mądrych wyborów" [WIDEO]

Nielegalne finansowanie kampanii Trzaskowskiego. Matecki: nie było żadnej reakcji ABW, NASK, PKW, chociaż były o tym informowane
