Ogromny sum złowiony w Małopolsce. Wędkarze wypuścili go z powrotem do Wisły
Wędkarze z Małopolski złowili nieopodal Niepołomic naprawdę grubą rybę! Złowiony sum miał 224 cm długości, a jego waga wyniosła ponad 100 kilogramów.
Ryba nie trafiła jednak na stół. Została wypuszczona do Wisły.
To zresztą nie pierwszy tak gigantyczny wąsacz w Małopolsce. Zaledwie kilka tygodni temu wędkarze wyłowili z Wisły na wysokości wzgórza wawelskiego w Krakowie suma mierzącego 215 cm długości.
Tę największą słodkowodną rybę w Europie poznać możemy po charakterystycznych wąsach. Występuje szczególnie w wodach zlewiska Bałtyku, Morza Czarnego oraz Morza Kaspijskiego na wschodzie, aż po Hiszpanię na zachodzie.
Miłośnicy wędkarstwa mogą spotkać rybę raczej w rzekach czy zbiornikach zaporowych niż w jeziorach.
Ten, kto jako pierwszy użył wyrażenia "gruba ryba" musiał spotkać suma. Jego długość może osiągnąć nawet 3 m długości oraz masę ciała ponad 100 kg.
Najnowsze
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma
Matecki alarmuje ws. Parku Kasprowicza. "Chcą zmienić nazwę na Park Johanna Heinricha Quistorpa"
"Wspierajcie prawdziwą sztukę". Jaś Kapela znów wyciąga rękę po kasę [WIDEO]
Watykan wobec AI: sztuczna inteligencja ma służyć godności człowieka
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej