Przejdź do treści
14:31 Mazowieckie: Akt oskarżenia w sprawie śmierci noworodka w Brzezinach
14:23 Polska: Prezydent podpisał nowelę mającą poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym
13:29 Kancelaria prezydenta: Karol Nawrocki powołał Marcina Zarzeckiego w skład Rady Polityki Pieniężnej
13:27 Polska: PiS przeprowadzi kontrolę poselską w resorcie rolnictwa
12:10 Bp Chrząszcz do Polonii: jesteście niezastąpioną częścią naszej narodowej wspólnoty
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Ogromna afera korupcyjna w wymiarze sprawiedliwości? Mamy przelewy i zdjęcia | Ściśle Jawne

Źródło: Telewizja Republika

"Sędziowie dzisiaj odpowiadają przed Konstytucją i ustawami, ale powinni również odpowiadać przed odpowiednimi instytucjami." - komentował Mariusz Gosek (Suwerenna Polska). Gościem Piotra Nisztora w "Ściśle Jawne" był również Marek Balt z Lewicy oraz adwokat Małgorzata Gliwa-Sokorska. Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!

Renata Kornowska to przedsiębiorca z Chojnic, która robiła interesy w Chinach, m.in. handlując bursztynem. Oprócz tego była właścicielką ośrodka wypoczynkowego i dwóch restauracji na Kaszubach. We wspomnianym ośrodku corocznie odbywały się imprezy sędziów ze stowarzyszenia Iustitia. Przebywająca obecnie w więzieniu Kornowska oskarża sędziów i prokuratorów m.in. o korupcję oraz o zachowania nielicujące z godnością sędziego. Materiał na ten temat przedstawił Piotr Nisztor w programie "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.

Trzeba zaznaczyć, że od 2017 roku Renata Kornowska zaczęła mieć problemy z organami ścigania i ostatecznie w 2020 roku została skazana za przywłaszczenie 478 tys. euro, które były przedpłatą za dostawę bursztynu do spółki z Hongkongu. Czteroletni wyrok odsiaduje w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Jest także oskarżona w dwóch sprawach o oszustwo, z których jedna toczy się przed sądem w Bydgoszczy.

I tu sprawa zaczyna się komplikować - Kornowska wiedząc kto będzie ją sądzić, wystąpiła o wyłączenie poszczególnych członków składu sędziowskiego.

W programie "Ściśle Jawne" przekazano, że Renata Kornowska przed sądem przedstawiła zdjęcia ze wspólnych wyjazdów z sędziami, ale także przelewy na ich konta. Jak twierdzi kobieta, miały to być pieniądze za wyświadczane "przysługi".

Należy podkreślić, że wymieniani przez nią sędziowie nie mają postawionych żadnych zarzutów, nie są zawieszeni i normalnie wykonują swoje obowiązki. Stąd Nisztor w swoim programie nie zdecydował się na ujawnienie ich personaliów, czy wizerunków.

O sprawie wypowiedzieli się goście Piotra Nisztora: Mariusz Gosek z Suwerennej Polski oraz Marek Balt z Lewicy:

#ŚciśleJawne | @PoselBalt (@__Lewica): Domniemuję, że większość prokuratorów są uczciwi i liczę na to, że sędziowie też są uczciwi. Wymaga się, aby ta kwestia o podejrzenie korupcji została wyjaśniona.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) June 23, 2024

Telewizja Republika
Źródło: Telewizja Republika

Wiadomości

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Ofiary przestępstw i przemocy bez wsparcia. "Urzędnicy boją się podejmować decyzje"

Crosby rekordzistą Penguins. Historyczny wieczór w NHL

DLACZEGO prokuratura nie przedstawia wszystkich akt ws. Zbigniewa Ziobry?

Ogromna kasa do wygrania w amerykańskiej loterii!

Zbigniew Ziobro: to kompromitacja i złamanie prawa

Mercosur wjedzie tylnymi drzwiami? Von der Leyen nie odpuszcza

Poznaliśmy następcę Papszuna w Częstochowie. Tomczyk przejmuje Raków!

William wraca do miejsca, które odwiedził z Dianą – 32 lata później z synem!

Odpowiedzialność Donalda Tuska? Müller: rozbawił mnie minister Szłapka

Najnowsze

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Ofiary przestępstw i przemocy bez wsparcia. "Urzędnicy boją się podejmować decyzje"

Crosby rekordzistą Penguins. Historyczny wieczór w NHL

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!