Odległa misja Szczerskiego
- Naszym celem jest pogłębienie współpracy, zarówno politycznej jak i gospodarczej - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski podczas swojej dwudniowej wizyty w Senegalu.
Rozmowy dotyczyły obszarów pogłębienia współpracy dwustronnej, planowanych na rok 2018 polsko-senegalskich konsultacji politycznych, możliwości intensyfikacji współpracy gospodarczej oraz założeń planowanej w Senegalu wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy.
Podczas wizyty Krzysztof Szczerski spotkał się ponadto ze Specjalnym Przedstawicielem ONZ na Afrykę Zachodnią p. Mohamedem Ibn Chambasem oraz szefem Delegacji UE w Dakarze p. Joaquinem Gonzalez-Ducay. Spotkania były okazją do omówienia m.in. sytuacji w regionie Sahelu, kwestii migracji oraz zaprezentowania priorytetów Polski w ramach wykonywania mandatu niestałego członka RB ONZ.
Minister Szczerski odwiedził także prowadzony przez polskie Siostry Franciszkanki sierociniec i szkołę dla dziewcząt - Pouponnière de Dakar, gdzie wręczył przygotowane przez Kancelarię Prezydenta RP prezenty.
Minister miał również okazję do spotkania z przedstawicielami elit akademickich i artystycznych Senegalu.
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa