Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
18:06 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w niedzielę, że przeprowadził „bardzo dobrą” rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Donaldem Trumpem, która dotyczyła m.in. zakończenia wojny Rosji przeciw Ukrainie
17:44 SPORT: Kamil Majchrzak triumfował po raz pierwszy w karierze w turnieju z cyklu ATP. W Honaldii Polak wygrał z rozstawionym z numerem drugim Australijczykiem Alexem de Minaurem 6:3, 2:6, 7:6 (7-5)
17:30 Sześć osób poniosło śmierć w niedzielę w zderzeniu dwóch helikopterów nad Rio de Janeiro
17:02 W Szwajcarii obywatele decydowali w referendum, czy wprowadzić nakaz ograniczenia liczby ludności kraju do 10 mln przed 2050 r. Wstępne wyniki wskazują, że prawie 53 proc. głosujących jest przeciwko takiemu rozwiązaniu
15:47 Prof. Przemysław Czarnek zapowiedział w Kaliszu pierwsze trzy propozycje programowe partii. Dotyczą one programu ETS, emerytów chcących nadal pracować i podwyższenia progu podatkowego – więcej na tvrepublika.pl
14:39 Mazowieckie: Po śmiertelnym wypadku w pobliżu miejscowości Stojadła zablokowana jest droga krajowa nr 50b
13:26 Polska: Niedziela i poniedziałek z przelotnymi opadami deszczu i burzami w całym kraju
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.
Wydarzenie Łódzkie Kluby „Gazety Polskiej” oraz poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom zapraszają na spotkanie z autorami patriotycznej książki „Jak Koty Polskę Zbudowały”. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca o godz. 17 przy ul. Piotrkowskiej 143 w Łodzi
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Koszalin zaprasza na spotkanie z byłym premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu wezmą udział także posłowie: Małgorzata Golińska i Marek Subocz. 15 czerwca, godz. 18:00, Kino Wolność, ul. Wyszyńskiego 65, Szczecinek
Wydarzenie 16 czerwca o g. 12.00 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika żołnierzy PZW Obwód "Maria"
Wydarzenie Burmistrz Skawiny i przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" Ryszard Majdzik zapraszają na protest przeciwko budowie trasy S7 przebiegającej przez gminę. 17 czerwca, godz. 11:00-14:00, Kraków, przejście dla pieszych, ul. Skotnicka (obok domu weselnego)
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Hrubieszów zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą Oskarem Kidą. 18 czerwca, godz. 17:00. HSM Słoneczko, ul. Polna 19, Hrubieszów
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Słupsk zaprasza na plenerowe spotkanie otwarte z posłami Patrykiem Jakim, Tobiaszem Bocheńskim i Michałem Kowalskim. 20 czerwca, godz. 14.00, Park im. J. Waldorffa, przy ul. Jana Pawła II w Słupsku
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Zgorzelec zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny 20 czerwca, godz. 16:00 Przemarsz od kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela do kościoła p.w. Św. Bonifacego w Zgorzelcu
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Odolanów zaprasza na uroczystość 80. rocznicy śmierci Jana Kempińskiego 21 czerwca, godz. 13:30 pod Pomnikiem Pamięci Bitwy pod Odolanowem
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Ryki II zaprasza na uroczystość „Bohaterowie Niezłomni” z okazji 80. rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „ORLIKA”. 21 czerwca, rozpoczęcie godz. 8:45 przed Kościołem Parafialnym p.w. Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Zielonej Górze i poseł Jerzy Materna zapraszają na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim. 17 czerwca (środa), godz. 17:30 aula C Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy al. Wojska Polskiego 69 w Zielonej Górze

OTWARTYM TEKSTEM: Ewa Stankiewicz o sprawie Miernika i korupcji w polskim sądownictwie

Źródło: Telewizja Republika

Poruszający materiał Ewy Stankiewicz spod Sądu Najwyższego. W "Otwartym Tekstem" sprawa uwięzienia Zygmunta Miernika i korupcji w polskim sądownictwie. Zapraszamy!

KOLEJNE WYDANIE "OTWARTYM TEKSTEM" W NAJBLIŻSZY CZWARTEK O 21:10 NA ANTENIE TELEWIZJI REPUBLIKA.

Słomka: Sędzia Strzembosz kłamie - musi okłamywać rzeczywistość i siebie, żeby nie wyjść na oszusta. Nie wiem, dlaczego nie potrafi przyznać się do błędu.

Słomka: Sędzia Strzembosz nie ma racji, "samooczyszczenie" się sędziów nie działa. Mechanizm jest wadliwy!

Strzembosz: Moim zdaniem, sądy w większości oczyściły się same.

RKW: To sądy są zalążkiem większości problemów przedstawicieli społeczeństw, których tutaj gościmy. Powinno nas być więcej.

Słomka: W naszym miasteczku staramy się również edukować. Są przedstawiciele różnych środowisk i oni przedstawiają własne problemy.

Stankiewicz: Zapraszamy co czwartek do miasteczka przed Sądem Najwyższym, możecie podzielić się własnymi doświadczeniami w Telewizji Republika.

RKW: Mamy nową koncepcję prawa wyborczego, które powinno działać sprawnie.

Słomka: Ruch Kontroli Wyborów interesuje się sędziami, bo system wyborczy został odziedziczony po PRL-u. Sędziowie kontrolują komisje wyborcze i sami rozpatrują ew. sprzeciwy. W normalnych krajach to obywatele liczą głosy a sądy sprawdzają ew. sprzeciwy. Chcemy normalnego państwa!

Słomka: Sądy boją się, że po tym jak usuniemy pomniki, weźmiemy się za żywe relikty postradzieckie! <BRAWA POD SĄDEM>

Szostak: Nie rozumiem dlaczego pomniki radzieckie, ku czci okupantów i zbrodniarzy stoją w całej Polsce. Jest ich ponad 700.

Szostak: Zygmunt Miernik ma kolejne procesy sądowe. Na sprawy przyjeżdża w kajdankach na ręce i nogi jak zwykłego morderce.

Miernik: Nie może być tak, że zamiast odpowiedzialności jest awans. Prezydent Warszawy również nie ponosi za nic odpowiedzialności(mowa o tzw. aferze reprywatyzacyjnej - red.). Jeśli ten rząd nie podejmie zdecydowanych działań - sam źle skończy.

Miernik: Życzę Pani Premier Szydło i Panu Prezydentowi Dudzie, żeby w końcu uderzyli ręką w stół i się sprzeciwili.

Stankiewicz: Mamy problem z Polską. Zorganizowana grupa przestępcza w togach to bezkarni ludzie, osłaniający przestępców. 

Miernik: Nie znam paragrafów w kodeksie karnym, których się dopuściłem. Siedzę w więzieniu bo zwróciłem uwagę na przestępców w togach.

Słomka: Nasz protest, to sprzeciw wobec chorych standardów państwa.

Słomka: Większość sędziów PRL-u to zbrodniarze polityczni. Niszczą Polskę i siedzą na wolności pobierając emerytury. Nie przyszliśmy tu tylko ze względu na Miernika - chodzi nam o sanację państwa, które musi liczyć się z obywatelami, jak każde normalne państwo w europie.

Walentynowicz: Moja babcia, Anna, kazałaby rozliczyć prawnie całą komisję. To tyle o sprawie katastrofy smoleńskiej w odniesieniu do najnowszych ustaleń.

Walentynowicz: Wykazano, że jest to absolutne kłamstwo i Miller oraz jego komisja powinni ponieść należyte konsekwencje.

Walentynowicz: DO WIĘZIENIA Z POPRZEDNIĄ KOMISJĄ DS. BADANIA PRZYCZYN KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ! W proces okłamywania zaangażowany był cały mechanizm państwa. 

Walentynowicz: Śledziłem sprawę zespołu parlamentarnego z ciekawością i wiedziałem, że jesteśmy okłamywani. Nie zdziwił mnie efekt końcowy padania przyczyn katastrofy - wynik sprawy był założony z góry i premier Tusk doskonale wiedział "co się święci". Miller zasugerował, że to była wola Donalda Tuska.

Telewizja Republika