Przejdź do treści
21:05 Świat: Na Węgrzech wykryto piąte ognisko pryszczycy - poinformował w sobotę na specjalnej konferencji prasowej minister rolnictwa Istvan Nagy
20:47 Tatry: Dwa groźne wypadki na skutek poślizgnięcia i upadku z wysokości. TOPR apeluje o ostrożność
20:34 W. Zełenski: jeśli rozejm wielkanocny stanie się faktem, Ukraina proponuje, aby został przedłużony
20:05 Prymas Polski: niech życie i nadzieja odrodzą się na gruzach naszych porażek
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

OBŁĘD! Sprofanowała wizerunek Matki Boskiej, teraz gra... "prześladowaną katoliczkę"! Podleśna szczuje na Polskę w Norwegii

Źródło: Zrzut ekranu z serwisu Youtube/OnetNews

Elżbieta Podleśna, znana m.in. z profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, wzięła ostatnio udział w debacie „Festiwal Polski” w Asker na przedmieściach Oslo. Opozycyjna aktywistka przedstawiła się jako „prześladowana w Polsce wierząca katoliczka”.

Prelegenci: Nina Witoszek z Uniwersytetu w Oslo, norweski politolog Jørn Holm-Hansen, dziennikarka „Rzeczpospolitej” Zuzanna Dąbrowska oraz wspomniana wcześniej Elżbieta Podleśna, rozmawiali o bieżącej sytuacji politycznej w naszym kraju. Próbowali m.in. dociec przyczyn „problemu wysokiego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości”.

Dyskutanci rozmawiali również o „rozpolitykowanym Kościele” i „ogromnej nietolerancji” w Polsce. Debatę poprowadził reżyser Igor Devold, który zaanonsował Podleśną jako „opozycyjną aktywistkę, która „ozdobiła” ikonę Czarnej Madonny flagą LGBTQ, co spowodowało „najście policji” na jej dom o 6 rano.

Autorka profanacji wizerunku Matki Boskiej przedstawiła się jako… „wierząca katoliczka” i atakowała abp. Marka Jędraszewskiego. Jak przekonywała Elżbieta Podleśna, zwycięstwo PiS jest skutkiem aktywność partii rządzącej, a także uprawianej przez nią propagandy.

Głównym problemem Polski jest, zdaniem aktywistki, rozpolitykowany Kościół, na czele z „antybohaterem”, abp. Markiem Jędraszewskim (dodajmy- wyznaczonym do godności metropolity krakowskiego rzez samego papieża Franciszka, tak kochanego przez środowiska lewicowo-liberalne głównie za to, czego tak naprawdę nigdy nie powiedział…). Jak wskazywała Podleśna, w naszym kraju panuje również olbrzymia nietolerancja oraz brak akceptacji mniejszości, czego dowodem miałyby być zajścia podczas „Marszu Dumy” w Białymstoku.

To przykre, że w sytuacji, gdy Polska jak nigdy wcześniej potrzebuje jedności, ponieważ jest nagminnie atakowana przez prezydenta Rosji, Władimira Putina, politycy i działacze opozycji dokładają swoje "trzy grosze" przedstawiając za granicą zafałszowany obraz naszego kraju. 

 

Niezależna, media

Wiadomości

Stan zamrożenia. Wojna na Ukrainie w nowej fazie?

Kongresmen USA podpisał pocisk dla Putina

Stworzyli fikcyjne konta pięciolatków. Badania ich zszokowały!

Próba masowej dezercji żołnierzy rosyjskich w Krasnodarze

Papież Franciszek w homilii: Wielkanoc przynosi dobrą nowinę

Ciecióra: Michał Kamiński poczuł się dotknięty próbą siermiężnej inwigilacji!

Celebryci pokazują koszyczki! Kto zachwycił, a kto zaskoczył?

Amerykańscy katolicy oburzeni profanacją świąt Wielkiej Nocy

Wiceprezydent Vance spotkał się kardynałem Pietro Parolinem

Bogucki: ustawa o „mowie nienawiści” miała być kagańcem nałożonym na wolność słowa

SPRAWDŹ TO!

Nowy film na profilu posła Mateckiego. "Jestem silny..." WIDEO

Wielki powrót Barcelony, niestety uraz Roberta Lewandowskiego

Wojciech Modest Amaro o Wielkim Piątku: „Wziąłem na ręce krwawiącego Jezusa”

Terror Kidawy-Błońskiej wobec koalicjantów

Rozejm wielkanocny. To tyle ze słów Putina...

Najnowsze

Stan zamrożenia. Wojna na Ukrainie w nowej fazie?

Papież Franciszek w homilii: Wielkanoc przynosi dobrą nowinę

Ciecióra: Michał Kamiński poczuł się dotknięty próbą siermiężnej inwigilacji!

Celebryci pokazują koszyczki! Kto zachwycił, a kto zaskoczył?

Amerykańscy katolicy oburzeni profanacją świąt Wielkiej Nocy

Kongresmen USA podpisał pocisk dla Putina

Stworzyli fikcyjne konta pięciolatków. Badania ich zszokowały!

Próba masowej dezercji żołnierzy rosyjskich w Krasnodarze