Nowy system łączności nad Ukrainą. Musk informuje
- W Centrum Humanitarnym w Odessie na południu Ukrainy uruchomiono pierwszy terminal internetowy Starlink podarowany krajowi przez Elona Muska - podaje w sobotę agencja Ukrinform, powołując się na radę miasta.
Musk oświadczył w ubiegłą niedzielę, że Starlink to jedyny nierosyjski system łączności, który nadal działa w niektórych częściach Ukrainy.
O dostawę terminali internetowych zwrócił się na Twitterze do Muska wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow, który w już drugim dniu inwazji poinformował, że trwają ataki na infrastrukturę cyfrową kraju.
PAP
Komentarze
Najnowsze
Matecki alarmuje ws. Parku Kasprowicza. "Chcą zmienić nazwę na Park Johanna Heinricha Quistorpa"
"Wspierajcie prawdziwą sztukę". Jaś Kapela znów wyciąga rękę po kasę [WIDEO]
Watykan wobec AI: sztuczna inteligencja ma służyć godności człowieka