Nowy system łączności nad Ukrainą. Musk informuje
- W Centrum Humanitarnym w Odessie na południu Ukrainy uruchomiono pierwszy terminal internetowy Starlink podarowany krajowi przez Elona Muska - podaje w sobotę agencja Ukrinform, powołując się na radę miasta.
Musk oświadczył w ubiegłą niedzielę, że Starlink to jedyny nierosyjski system łączności, który nadal działa w niektórych częściach Ukrainy.
O dostawę terminali internetowych zwrócił się na Twitterze do Muska wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow, który w już drugim dniu inwazji poinformował, że trwają ataki na infrastrukturę cyfrową kraju.
PAP
Komentarze
Najnowsze
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Nie rezygnuje z polityki, założył „grupę”