Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
UWAGA! UPAŁY! W weekend w Polsce nawet 39-41 stopni C. Służby apelują, aby najmłodsi oraz seniorzy unikali wychodzenia z domu, zwłaszcza w godz. 15:00 - 18:00. Nie zapominajmy o piciu dużych ilości wody mineralnej. Pamiętajmy o zwierzętach
08:17 Prognoza pogody: cały kraj objęty ostrzeżeniami II i III stopnia oraz alertem RCB przed upałem. Temperatury wyniosą do 39 st. C, a w nocy do 25 st. C.
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Zapraszamy na otwarte spotkanie z posłem Bartoszem Kownackim i dziennikarzem Republiki Adrianem Klarenbachem. Więcbork, 27 czerwca (sobota), godz. 15:00, Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Rybacka 11
Wydarzenie Zapraszamy na otwarte spotkanie z posłem Bartoszem Kownackim i dziennikarzem Republiki Adrianem Klarenbachem. Bydgoszcz, 27 czerwca, godz. 17:30, City Hotel, ul. 3 Maja 6
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Targ zaprasza na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, dziennikarzem TV Republika 28 czerwca, godz. 16:00 Restauracja "Kaprys" ul. Sokoła 3, Nowy Targ
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" im. ks. Gurgacza Nowy Sącz oraz Europoseł Arkadiusz Mularczyk, poseł Patryk Wicher zapraszają na 86.rocznicę zbrodni w Trzetrzewinie. 28 czerwca, godz. 11:00 w kościele Matki Boskiej Pocieszenia w Trzetrzewinie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Czarnem zaprasza na otwarte spotkanie z posłem Michałem Kowalskim, 29 czerwca 2026 r., godz. 17.00, ul. Kolejowa 7, Sala Dworca PKP, Czersk
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Sulęcin zaprasza na spotkanie z Elżbietą Rafalską i posłem Władysławem Dajczakiem. 29 czerwca, godz. 17:00 Sala parafialna przy ul Skłodowskiej-Curie 2, Sulęcin
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" Gorzów Wielkopolski zaprasza na spotkanie z Konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą 30 czerwca, godz. 19:00 Wieczernik, ul. Biskupa Wilhelma Pluty 7, Gorzów Wielkopolski
Wydarzenie Łódzkie Kluby "Gazety Polskiej" oraz Poseł Agnieszka Wojciechowską van Heukelom zapraszają na koncert Leszka Czajkowskiego z komentarzem historycznym Tadeusza Płużańskiego 30 czerwca, godz. 19:00 ul. Piotrkowska 14, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin

Nowe, dramatyczne oświadczenie rodziny Magdaleny ŻUK!

Źródło: Facebook

Rodzina Magdaleny Żuk wydała nowe, jakże dramatyczne oświadczenie ws. śledztwa i okoliczności śmierci córki Magdaleny Żuk. Rodzice dziewczyny oskarżają egipskie władze o to, że nie chcą wyjaśnić okoliczności śmierci Magdaleny Żuk. O co naprawdę chodzi, przeczytaj!

W związku licznymi zapytaniami i niegodnymi komentarzami na temat tragicznej śmieci Magdy Żuk, jej rodzina postanowiła wydać oświadczenie. 

"Jako rodzice i siostry tragicznie zmarłej Magdaleny Żuk wobec szeregu pytań, które do nas napływają związanych z publikowanymi w internecie i mediach nie polegającymi na prawdzie tezami, pragniemy złożyć poniższe oświadczenie.
W pierwszej kolejności chcielibyśmy podziękować tym, którzy starali i nadal starają się nam pomóc. W szczególności podziękowania należą się osobie, która wystosowała petycję o zainteresowanie się sprawą, do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudy jak i tym wszystkim, którzy się pod nią podpisali.

Jesteśmy zawiedzeni i zaniepokojeni faktem, że śledztwo stoi w miejscu z powodu postawy strony egipskiej. Pomimo wykonania w bardzo krótkim czasie przez nasze organy śledcze szeregu czynności procesowych i pozaprocesowych na terenie kraju, które zmierzają do rzetelnego wyjaśnienia sprawy śmierci Magdy, Arabska Republika Egiptu de facto w ogóle nie współpracuje w tej sprawie z naszymi organami ścigania. Zauważalny i znamienny dla nas jest brak poszanowania po stronie egipskiej zasad szybkości, obiektywizmu i staranności współdziałania w wyjaśnieniu tej sprawy.

Do dnia dzisiejszego nie znamy wyników sekcji zwłok Magdy, przeprowadzonych na terenie Egiptu, w tym wyników badań toksykologicznych, które dla wyjaśnienia tej sprawy pozostają kluczowe. Strona egipska, mimo żywiołowych deklaracji pomocy i chęci, wyjaśnienia sprawy nie przekazała żadnych nagrań audiowizualnych z miejsc, w których rozgrywał się dramat Magdy, a o których zabezpieczenie i przekazanie stronie polskiej już w pierwszych dniach w sposób przewidziany przepisami prawa wnosili nasi pełnomocnicy. Strona egipska nie przekazała stronie polskiej także żadnych dokumentów istotnych z punktu widzenia toczącego się postępowania.

Jesteśmy przekonani, że jedynym celem służącym stronie egipskiej jest wykazanie, że Magda była chora psychicznie. Co jednak najważniejsze, u Magdy nie stwierdzono nigdy żadnych problemów natury psychicznej, o czym mówiliśmy od samego początku. Podzielamy Państwa zapatrywania, że takie przedstawienie obrazu Ś.P. Magdy i jej powtarzanie służy wyłącznie interesom biur podróży i Egiptu żyjącego z turystyki. Jasnym jest bowiem, że medialne opisywanie już na pierwszy rzut oka niejasnych okoliczności śmierci naszej córki i siostry, godzi w żywotne interesy majątkowe zainteresowanych.

Z tej racji zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc do Pana Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, o nawiązanie ponownego kontaktu z Prokuratorem Generalnym Egiptu i wyjaśnienie z jakich przyczyn nie przekazywane są w ogóle żadne materiały z Egiptu, w tym protokoły przesłuchań świadków oraz zabezpieczony monitoring. Wiemy, że nasi Prokuratorzy w dalszych czynnościach śledczych są uzależnieni od tego, co i kiedy przekaże im strona Egipska. Stąd też nasz apel o rozważenie zorganizowania wyjazdu polskiej delegacji śledczych do Egiptu, w celu bezpośredniego przeprowadzenia tamże przesłuchań istotnych dla śledztwa osób. W naszej ocenie wystarczyłaby dobra wola, której zabrakło aby w tak ważnej sprawie móc uczestniczyć w czynnościach śledztwa, poprzez wideokonferencje lub chociażby uzyskać materiały audio-video z przesłuchań kluczowych świadków. W miejsce tego do chwili obecnej nie przekazano naszym śledczym nawet jednego arkusza protokołu.

Niewątpliwie bardzo istotną osobą dla toczącego się w Polsce postępowania jest osoba Rezydenta biura podróży. Jeżeli faktycznie Rezydent utrzymuje, że nie miał on ze śmiercią Magdy nic wspólnego to uważamy, że zarówno on jak i jego zleceniodawcy ze strony Polskiej powinni być zainteresowani umożliwieniem jego przesłuchania, najlepiej na terenie naszego kraju, tak aby rozwiać i wyjaśnić wszelkie okoliczności pobytu Magdy w Egipcie, jej zachowania, przyczyn takiego stanu rzeczy, a dalej pomocą, którą jak podawano poprzez media miała być tak ze strony biura podróży jak i Rezydenta otoczona Magda.

Jako osoby najbliższe mamy dostęp do akt sprawy, nie możemy jednak podzielić się z nikim wiedzą jaką mamy o sprawie. Większość oskarżeń i domysłów pojawiających się dotychczas w szczególności w Internecie, zostało sprawdzonych w sposób dogłębny. Działania organów ścigania charakteryzowały się na terenie kraju bardzo dużą dynamiką. Jest nam bardzo przykro, że w internecie pojawia się lawina oskarżeń pod naszym adresem, w tym wpisy zniesławiające lub po prostu znieważające nas, a w szczególności naruszające dobre imię Ś. P. Magdy. Z tej racji zastrzegamy jako rodzina, że w najbliższym czasie podejmiemy działania prawne przeciwko tym osobom, które dopuściły się dotąd tego rodzaju naruszeń, czy wręcz przestępstw w Internecie godzących w nasze dobra, w tym dobre imię Ś. P. Magdy.

W szczególny sposób apelujemy do spółki Lampart, aby w dalszym ciągu nie insynuowała poprzez swoje wpisy na profilu facebook tez i informacji, które najdelikatniej ujmując, mijają się z prawdą. W szczególności jak chodzi o ocenę naszej odmowy udzielenia im pełnomocnictwa, jak i przyczyn związanych z wyjazdem i śmiercią Magdy na terenie Egiptu. My ze swoje strony będziemy apelować do władz śledczych, aby materiały przekazane przez ten podmiot zarówno w formie „raportu” jak i przesłuchania ich pracowników były dostępne po zakończeniu postępowania publicznie, co najlepiej pozwoli Państwu ocenić obiektywnie przyczyny odmowy naszej współpracy z tymi osobami. My ze swojej strony wobec tego rodzaju działań podejmiemy kroki prawne, w tym złożymy stosowną skargę do MSWiA.

Pomimo tego, że sprawa śmierci Ś. P. Magdy dotąd nie została rozwiązana wierzymy, że znajdzie ona swój koniec, a my oraz Państwo którzy jesteście w nią uczciwie zaangażowani poznamy prawdę. Pozostajemy w przekonaniu, że Państwo Polskie, w tym nasze organy ścigania dołożą wszelkich starań aby osoby fizyczne i prawne, które w sprawie śmierci Magdy ponoszą jakąkolwiek winę zostały ukarane, a wszelkie okoliczności w tym zaniedbania osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Magdy w Egipcie zostaną publicznie wyjawione. Nie możemy pogodzić, się z tym, że pomimo faktu, iż Magda przebywała w kurorcie nie można było udzielić jej tam właściwej pomocy medycznej i dopuszczono do tego aby w niejasnych okolicznościach doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a następnie nie udzielono jej specjalistycznej pomocy tylko przewożono do szpitala odległego o wiele kilometrów.

Kończąc pragniemy raz jeszcze podziękować za wsparcie i słowa, które pomogły nam w tym ciężkim okresie. Prosimy aby śmierć Magdy nie była pożywką dla osób niegodnych i nie dawała im swoistego paliwa do ciągłego obrażania nas jak i nieżyjącej Magdy."

Facebook