Nowak trafi do aresztu. Jest decyzja sądu

Sławomir Nowak oraz Jacek P. aresztowani na trzy miesiące. To decyzja warszawskiego sądu podjęta w środę po południu po kilkugodzinnym posiedzeniu.
Z kolei wobec byłego dowódcy „Gromu”, Dariusza Z., zastosowano areszt warunkowy. Jeżeli Z. Wpłaci 1 mln zł poręczenia majątkowego, wyjdzie na wolność- podała rzecznik stołecznej Prokuratury Okręgowej. Jak dodała, decyzję wobec byłego dowódcy GROM prokuratura zamierza zaskarżyć, domagając się izolacyjnego, „niewolnościowego” środka zapobiegawczego.
Były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został w poniedziałek zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Wraz z nim zatrzymano w Warszawie b. dowódcę GROM-u, Dariusza Z., a w Gdańsku biznesmena Jacka P.
Dariuszowi Z. i Jackowi P. postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz przyjmowania korzyści majątkowych.
Śledztwo równolegle prowadzą służby w Polsce i na Ukrainie. Działania koordynuje specjalny powołany w tym celu zespół śledczych.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]
Nawrocki podziękował Trzaskowskiemu. "Może być Pan pewien, że zawsze po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy!"
Ile gwiazdy biorą za wesele? Nawet 50 tysięcy za jeden wieczór! Wiśniewski, Zenek i Narożna w cenniku ślubnych marzeń
Najnowsze

Putin kładzie na stół warunki dotyczące pokoju na Ukrainie

Hejt na córkę nowego prezydenta. Na szczęście dobrych ludzi jest więcej [KOMENTARZE]

Tusk jak zwykle się wściekł, a potem wygłosił orędzie. Pełne gróźb i typowych dla niego niedomówień [KOMENTARZE]
