Przejdź do treści
22:08 USA: Dwie osoby zostały postrzelone w kompleksie akademików Uniwersytetu Nowego Meksyku w Albuquerque. Jedna z rannych osób zmarła. Podejrzany pozostaje na wolności i może nadal przebywać na kampusie
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Garwolinie i Poseł Grzegorz Woźniak zapraszają do złożenia podpisów pod wnioskiem o referendum ws nielegalnej migracji, 26 lipca w godz. 8.30-11.00 na "rynku" w Garwolinie ul.Targowa
Wydarzenie W najbliższą niedzielę, 27 lipca, w Kościele św. Stanislawa Biskupa, ul. Bema 73|75 Warszawa, o godz. 11, obędzie się msza św. dziękczynna za wybór Karola Nawrockiego oraz w intencji dziennikarzy TV Republika
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Bosak: Polskie służby przewożą migrantów dla Niemców

Źródło: konfederacja.pl

W programie „Śniadanie u Rymanowskiego” wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak ujawnił szokujące kulisy współpracy polskich i niemieckich służb w zakresie nielegalnej migracji. Według jego relacji, polska Straż Graniczna nie tylko toleruje proceder przerzucania migrantów przez granicę, ale wręcz aktywnie w nim uczestniczy.

Zamiast blokad -bus Straży Granicznej

Według informacji przekazanych przez Bosaka, niemieckie służby zmieniają taktykę po serii obywatelskich blokad granicy. W nowym schemacie, to nie niemieckie auta mają dowozić migrantów do Polski:  robią to... polskie busy Straży Granicznej.

- Połapali się, że są blokady dróg robione przez obywateli. Nie będą niemieckie auta wjeżdżać do Polski, będą polskie auta Straży Granicznej po stronie niemieckiej ich przewozić. Takie są najnowsze rozkazy i strategie działania 

- ujawnił Bosak.

W ocenie lidera Konfederacji, to efekt działań rządu Donalda Tuska i jego ludzi, którzy realizują interes Berlina.

„To nie są przypadki. To są rozkazy”

Wypowiedzi Bosaka jasno wskazują, że ten proceder nie jest błędem systemu, lecz wynikiem świadomej polityki obecnej władzy.

- Proszę nie udawać, że to się dzieje przez przypadek i bez wiedzy rządu. To się dzieje za waszą wiedzą, wy w tym asystujecie. Zrobiliście z polskich służb niemiecką (…)  

– grzmiał wicemarszałek Sejmu, odnosząc się do słów Piotra Zgorzelskiego z PSL, który chwalił ministra Tomasza Siemoniaka za działania MSWiA.

Bosak ujawnił również, że z ministerstwa padły wytyczne, by nie eskalować sprawy i nie nagłaśniać faktu łamania prawa przez stronę niemiecką.

Niemcy łamią prawo? Polska milczy

Wbrew unijnym regulacjom, które zabraniają jednostronnych deportacji imigrantów, niemieckie służby miały wielokrotnie przywozić nielegalnych migrantów na stronę polską. Polska, jak zauważa Bosak, nie tylko nie reaguje, ale wręcz unika konfliktu z Niemcami.

- Niemcy łamią prawo unijne, wasz rząd nigdy tego nie podniósł na arenie europejskiej (...). Nie ma w tej chwili ustanowionej kontroli granicznej z polskiej strony. To nie jest kwestia wzmocnienia, tu trzeba obsadę w ogóle zarządzić. Nie eskortowanie nielegalnych imigrantów do Polski, zarządzić kontrole! 

- apelował.

Koniec z „zasadą zaufania” do Niemców?

Bosak wzywa do zerwania ze szkodliwą zasadą zaufania do niemieckiej administracji. Proponuje powrót do realnych kontroli granicznych i natychmiastową reakcję na każdy przypadek nielegalnego przerzutu.

- Koniec z tym. Żadnej zasady zaufania do strony niemieckiej. Przywrócone kontrole na naszej granicy i wspólna kontrola cudzoziemców spoza UE (...) Wystarczy chcieć 

- zaznaczył.

Źródło: Republika, tysol.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

p.o. Ambasadora USA przy ONZ Dorothy Shea

Ambasador Dorothy Shea wprost do Chin na forum ONZ. O towarach podwójnego przeznaczenia

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Bochenek: Tusk to tchórz. Ucieka od odpowiedzialności, a sprawy chce załatwiać czyimiś rękami

Morawiecki komentuje słowa Marszałka Sejmu o zamachu stanu i działania koalicji 13 grudnia ws. KRRiT

Członkowie KRRiT: Wykonano motywowany politycznie atak na konstytucyjny organ

PiS apeluje do Konfederacji ws. Deklaracji Polskiej

Müller nie kończy kariery! Gwiazda Bayernu zagra w MLS

Szymon Hołownia: wielokrotnie sugerowano mi bym przeprowadził zamach stanu

Europejskie Centrum Solidarności promuje Kwaśniewskich. Eksponują prezydenta z PZPR

Najnowsze

p.o. Ambasadora USA przy ONZ Dorothy Shea

Ambasador Dorothy Shea wprost do Chin na forum ONZ. O towarach podwójnego przeznaczenia

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu

Agora Klarenbacha

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Lotnisko na Maderze ma problem z wiatrem

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Gizela Jagielska pod lupą Ordo Iuris

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

nie żyje legenda jazzu - Chuck Mangione

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"