Niezwykłe zjawisko pogodowe. Potężna trąba wodna
Nad Zatoką Gdańską można było zauważyć nietypowe zjawisko. Była to trąba wodna, czyli silny wir powietrza, który utrzymywał się przez kilka minut.
Trąba wodna przypominała małe tornado. Zjawisko było widoczne z licznych miejsc polskiego wybrzeża. Można było je zaobserwować m.in. w Gdyni, Kosakowie, Mechelinkach, Rewie, Rumi, Pucku.
- Krótko po godzinie 19:00 mieszkańcy północnej części Gdyni, Kosakowa i okolic oraz rejonu Zatoki Puckiej mogli obserwować bardzo nisko osadzony lej kondensacyjny, a później także trąbę wodną nad wodami Zatoki Puckiej. Lej był widoczny przez przynajmniej 2-3 minuty i towarzyszył mu drugi, słabiej wykształcony zalążek trąby - powiadomiła Sieć Obserwatorów Burz.
Trąba wodna jest zjawiskiem meteorologicznym polegającym na formowaniu się pionowego chmurzastego wiru w kształcie leja, występującego nad powierzchnią wody, połączonego z chmurą kłębiastą.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
PILNE: Prezydent podpisał postanowienie o użyciu oddziałów Wojska Polskiego do pomocy Policji w ramach operacji "Horyzont"
Atak na polskiego ambasadora w Petersburgu. "Kolejny element kampanii nienawiści i agresji wymierzonej w Polskę"
Najnowsze
Prezydent Karol Nawrocki oddał hołd Stefanowi Żeromskiemu w 100. rocznicę śmierci pisarza
Agent GRU odpowiada za wysadzenie torów w Polsce?
Karol Nawrocki spotkał się z Obywatelskim Komitetem Poparcia