Przejdź do treści
16:25 Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 82. rocznicy pacyfikacji Michniowa podkreślił, że w zamyśle niemieckiego okupanta miała zniknąć nie tylko wieś, lecz także prawda o jej męczeństwie
15:07 IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I i II stopnia przed wzrostem stanów wody, które obowiązywać będą na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i części woj. wielkopolskiego
14:47 Lublin: 50-latek odpowie za napaść na pielęgniarkę
14:09 Prezydent Andrzej Duda: Obława Augustowska była planową eksterminacją tych, którzy nie złożyli broni, bo nie uznali zniewolenia za wyzwolenie
13:07 Sanepid: sześć kąpielisk nad Zatoką Gdańską w powiecie nowodworskim, od Mikoszewa do Kątów Rybackich, jest w sobotę zamkniętych z powodu wykrycia pozostałości smolistych – mazutu w badanych próbkach wody
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Niezrównoważony ex-żołnierz grasuje po tatrzańskich lasach?! Brzmi jak hollywoodzki scenariusz... TPN reaguje

Źródło: fot. Aleksander Mimier

Jak informują media, w tatrzańskich lasach może ukrywać się niebezpieczny człowiek, prawdopodobnie były żołnierz pochodzący z Ukrainy. Doniesienia wywołują coraz większe zaniepokojenie wśród turystów. Poniżej zamieszczamy rysopis mężczyzny.

Jak wskazują świadkowie czwartkowego zdarzenia, „około godz. 18 mężczyzna znęcał się nad szczeniakiem (rudy) rasy Cocker Spaniel w okolicach leśniczówki w Dolinie Małej Łąki, uderzając nim m.in. o konary drzew. Interweniować próbował miejscowy leśniczy, ale spotkało się to z agresją mężczyzny. Nie wiedząc czego można się po nim spodziewać, leśniczy wycofał się i wezwał policję oraz Straż Parku. Mężczyzna zdołał jednak uciec w górę doliny, zabierając do plecaka psa”.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszukiwany to najprawdopodobniej obywatel Ukrainy. – Istnieją silne podejrzenia, że jest byłym żołnierzem – doskonale porusza się po nieznanym terenie leśnym i świetnie maskuje. Sam jestem byłym żołnierzem, więc potrafię rozpoznać takie rzeczy – powiedział Edward Wlazło, komendant Straży Parku.

Mężczyznę widzieli wcześniej w okolicach Kir wolontariusze TPN, fiakry oraz parkingowi. W poszukiwania zaangażowano odpowiednie służby, tj. m.in. Straż Graniczną, która patroluje okolice. Władze parku apelują do turystów o ostrożność i wszelkie informacje mogące pomóc w schwytaniu mężczyzny.

Rysopis:

Wiek ok. 30-35 lat, wzrost 180-185 cm; włosy jasne, blond, nieco dłuższe; krótki trzy-czterodniowy zarost, buty sportowe, spodnie szare, kurtka jasna sportowa, dłuższa (za biodra), zwykle zapięta pod szyję; ciemny plecak.

 

W przypadku zauważenia w Tatrach człowieka odpowiadającego ww. opisowi, prosimy o niezwłoczny kontakt ze Strażą Parku: 18 20 23 280 lub 695 408 097 (Komendant Straży Parku – Edward Wlazło).

 

tatromaniak.pl, tpn.pl

Wiadomości

Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry

Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Prezydent o zbrodni w Michniowej: miała zniknąć nie tylko wieś, lecz także prawda o jej męczeństwie

Liga Narodów: Polki uległy reprezentacji Japonii

Pomyłka dyżurnego mogła skończyć się katastrofą. Duże opóźnienia pociągów w Małopolsce

„Rewolwer” - Tusk namawiał Hołownię do zamachu stanu

Jaka pogoda przez weekend? Niestety, będą burze, ale jest nadzieja na poprawę pogody

Zranił 17-latka w centrum Tarnowa. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, trwają poszukiwania napastnika

Świątek vs Anisimova. Finał Wimbledonu już dziś!

Zamieszanie wokół słów Duszczyka. „Służby w akcji” punktują za sprzeczne wypowiedzi ws. kontroli granicznych [WIDEO]

Czy prokurator może zmienić wynik wyborów? Kida rozwiewa wątpliwości

Neo-TVP w panice po słowach prezydenta o "wieszaniu za zdradę". Paranoiczne komentarze

NASZ NEWS: dziennikarze Republiki omawiają kulisy nacisków Tuska na Hołownię ws. zaprzysiężenia Nawrockiego

Polska po raz pierwszy znalazła się na czerwonej liście KE. Pogarsza się sytuacja finansowa

Polacy ocenili Hołownię. Wynik może zaskoczyć Tuska

Najnowsze

Jack Strong na X ujawnia: w ministerstwie sprawiedliwości mają już dość Bodnara i czekają na powrót Ziobry

Pomyłka dyżurnego mogła skończyć się katastrofą. Duże opóźnienia pociągów w Małopolsce

„Rewolwer” - Tusk namawiał Hołownię do zamachu stanu

Jaka pogoda przez weekend? Niestety, będą burze, ale jest nadzieja na poprawę pogody

Zranił 17-latka w centrum Tarnowa. Nastolatek z raną brzucha trafił do szpitala, trwają poszukiwania napastnika

Szef MSWiA nie wie, że sąd administracyjny cofnął dwie decyzje dot. odebrania poświadczeń prof. Cenckiewiczowi?

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Prezydent o zbrodni w Michniowej: miała zniknąć nie tylko wieś, lecz także prawda o jej męczeństwie

Liga Narodów: Polki uległy reprezentacji Japonii