Przejdź do treści
12:00 Hiszpania: Cztery osoby zginęły w kolizji samochodowej po napadzie na aptekę w Maladze
11:41 Rosja: Eksplozja na torach kolejowych w obwodzie woroneskim
11:32 Lubelskie: Konar drzewa spadł na wycieczkę szkolną w wąwozie. Trzy osoby ranne
10:53 Dania: Minister obrony zapowiedział przyspieszenie rozbudowy wojska
10:45 Koszalin: 45-latek z zarzutami za atak na lekarkę
09:34 Chiny: Nagroda za informacje o hakerach podejrzanych o współpracę z władzami Tajwanu
09:31 Lubuskie: 140 zarzutów dla dziewięciu osób za handel i posiadanie narkotyków
08:30 Chile: Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią
Wydarzenie „Dość rządów esbeckiej Polski!”. Ryszard Majdzik zaprasza na wiec poparcia. 5 czerwca (czwartek), godz. 13:40, Sąd Rejonowy w Wieliczce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Niemiec chce, aby PE szybko przyjął pakt migracyjny. Premier: Jesteśmy przeciwni! Nowy SPOT PiS

Źródło: twitter.com/@pisorgpl

"W efekcie niemieckiej polityki zachęty imigrantów do przyjazdu, mamy dziś w Europie Zachodniej spalone samochody, atakowane kobiety i plądrowane sklepy. Mamy strach w Paryżu czy Brukseli przed wyjściem na ulicę po zmroku. W przyszłym tygodniu na Radzie Europejskiej podtrzymam bardzo silne polskie weto wobec przymusowej relokacji. Wy też możecie coś zrobić: pójdźcie do referendum i powiedzcie "NIE" dla przymusowej relokacji", mówi premier Mateusz Morawiecki w najnowszym spocie PiS, który ukazał się dziś rano w mediach społecznościowych partii.

Na początku filmu, pokazano dokument - z datą wczorajszą (28.09.2023)- gdzie partia EPL (ta, w której zasiada większość eurodeputowanych spod sztandaru PO) apeluje do Parlamentu Europejskiej o niezwłoczne przyjęcie paktu migracyjnego.

"Tu jest kwit, w którym partia Webera i Tuska wnioskuje do Parlamentu Europejskiego o natychmiastowe przyjęcie paktu migracyjnego. Parlament zajmie się tą sprawą w przyszłym tygodniu. Ludzie Webera, szefa Tuska, zrobią wszystko, żeby zmusić Polskę i inne kraje do przyjęcia tysięcy nielegalnych imigrantów", mówi na nagraniu premier.

I jak zaznacza - "jesteśmy przeciwni temu planowi. Jesteśmy przeciwni nielegalnym imigrantom w Polsce. Jesteśmy przeciwni chaosowi na ulicach polskich miast!". W tym momencie pokazano przebitki z Paryża, ze Szwecji, gdzie nielegalni migranci sieją chaos i spustoszenie poprzez niszczenie mienia w trakcie wywoływanych często z byle powodu zamieszek.

"UE to nasz wielki wspólny projekt i musimy go bronić przed zalewem milionów nieznanych, niezweryfikowanych i zagrażających naszemu bezpieczeństwu ludzi. W efekcie niemieckiej polityki zachęty imigrantów do przyjazdu, mamy dziś w Europie Zachodniej spalone samochody, atakowane kobiety i plądrowane sklepy. Mamy strach w Paryżu czy Brukseli przed wyjściem na ulicę po zmroku. W przyszłym tygodniu na Radzie Europejskiej podtrzymam bardzo silne polskie weto wobec przymusowej relokacji", wskazał szef polskiego rządu.

"Wy też możecie coś zrobić: pójdźcie do referendum i powiedzcie "NIE" dla przymusowej relokacji. Dajmy przykład Europie. Pierwsza w referendum odrzuci to Polska, a za nami podążą inne kraje UE. Tylko PiS może powstrzymać Tuska przed przyjęciem nielegalnych imigrantów!", zaapelował. 

🔴 Partia Tuska chce pilnego przyjęcia paktu migracyjnego!
To zagrożenie dla bezpieczeństwa polskich rodzin. #4xNIE #StopPrzymusowejRelokacji pic.twitter.com/8qQ2hmNqI5

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) September 29, 2023
portal tvrepublika.pl, twitter.com (X), PAP

Wiadomości

Co dalej z koalicją 13 grudnia? Odbyło się kolejne spotkanie

22-letni napastnik kosztował Chelsea 20 milionów funtów!

Piotr Gąsowski i Anna Głogowska świętują 18. urodziny córki. „Mamy dorosłą córkę!” – wzruszające wpisy i archiwalne nagrania

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Ekipa Tuska może mieć problemy. Romanowski zawiadomił prokuraturę! [TREŚĆ]

Możdzonek: Grzegorz Braun to indywidualista - wyruszył swoją drogą

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

HIT! Giertych cały na biało przestaje być "bezpartyjny". Teraz będzie z Tuskiem

Uwaga: śmiertelny wypadek w Zembrzycach. Utrudnienia na drodze

Spotkanie Tuska ze "swoimi". Tak miało przebiegać!

Podmorski światłowód połączy Amerykę Południową z Australią i Oceanią

HIT DNIA

Miała uzdrowić "różdżką" - jest coraz gorzej. Ale Leszczyna już wskazała winnego!

Orlen Wisła Płock mistrzem Polski w piłce ręcznej!

Ceny ropy w USA spadają, wiemy dlaczego

Najnowsze

Co dalej z koalicją 13 grudnia? Odbyło się kolejne spotkanie

Możdzonek: Grzegorz Braun to indywidualista - wyruszył swoją drogą

Liga Narodów: Grbić zaskakuje powołaniami! Oto skład Polaków na turniej w Chinach

Kalisz brnie w ataki na prezydenta-elekta. Wywołał Martę Nawrocką! [WIDEO]

Gramatyka: Nawrocki miał lepszy sztab wyborczy

22-letni napastnik kosztował Chelsea 20 milionów funtów!

Piotr Gąsowski i Anna Głogowska świętują 18. urodziny córki. „Mamy dorosłą córkę!” – wzruszające wpisy i archiwalne nagrania

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Ekipa Tuska może mieć problemy. Romanowski zawiadomił prokuraturę! [TREŚĆ]