Szczepienia przeciw COVID-19 trwają od 27 grudnia ub.r. Obecnie szczepione są osoby z grupy 0, czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.
W czwartek wieczorem minister zdrowia, pytany w TVP Info, jaki jest stan szczepień na tę chwilę, odparł, że "już przekroczyliśmy magiczną, kolejną barierę 400 tysięcy (zaszczepionych)".
Dodał, że w czwartek "tempo szczepień utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, bo przekroczyło do godz. 19.00 ponad 40 tys.".
- Także wydaje się, że w tym tygodniu zrealizujemy ten cel 250 tysięcy (zaszczepionych), co jest dużym postępem w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Ale przed nami przede wszystkim jest rozpoczęcie akcji masowych szczepień, więc te liczby będą rzeczywiście z tygodnia na tydzień rosły - powiedział.
Progi terminowe
Od 15 stycznia na szczepienia będą mogli rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia tych osób, należących do grupy I, rozpoczną się 25 stycznia. Ponadto do grupy I należą osoby powyżej 60 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej (mają być szczepieni od 18 do 22 stycznia), zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe i nauczyciele.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Ziobro ukarany za nieobecność na nielegalnej komisji ds. "Pegasusa". Polityk: "ukarała mnie celebrytka TVN"
Dla Tuska Trump to "nakryty na kradzieży złodziej", a dla żony Sikorskiego - "produkt mafijnego świata"
Najnowsze
Ziobro ukarany za nieobecność na nielegalnej komisji ds. "Pegasusa". Polityk: "ukarała mnie celebrytka TVN"
Express Republiki | 09.11.2024 | Republika
Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego... policjanta, który przewoził dziecko
"Budda" miał być szantażowany. Prokuratura potwierdza, że zajmowała się tą sprawą