Niedługo rozpoczną się zdjęcia filmu o Jedwabnym. Kto jest twórcą?

Jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu o Jedwabnym. Obraz wyreżyseruje Wojciech Smarzowski
Zdjęcia mają powstać na terenie Polski i Łotwy. Produkcja zyskała wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Roboczy tytuł filmu to "W2" (tytuł roboczy, a pierwotnie "Wesele 2"). Najprawdopodobniej prace nad obrazem ruszą jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku.
Film ma nawiązywać do słynnego "Wesela" Smarzowskiego z 2004 roku, a jego akcja ma toczyć się współcześnie. Jednocześnie w fabule pojawią się retrospekcje opowiadające o pogromie w Jedwabnem w 1941 roku.
Polecamy Sejm
Wiadomości
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Prezydent o sądownictwie w Polsce: stan sędziowski nie rozliczył się ze swoją przeszłością
BBN oskarża Stróżyka o wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Prof. Cenckiewicz ma poświadczenia bezpieczeństwa
Najnowsze

Wrażliwe dane żołnierzy leżały wśród śmieci. Wiemy, kto jest winny zaniedbania

Decyzja zapadła! Zmiana trenera w Piaście

BBN oskarża Stróżyka o wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Prof. Cenckiewicz ma poświadczenia bezpieczeństwa
