Niecodzienne spotkanie w puszczy. "Czarna perła" Doliny Baryczy w pełni okazałości [WIDEO]
Do niecodziennego spotkania doszło w Dolinie Baryczy, kiedy z ukrycia wyszedł daniel, który nie zauważył stojącego nieopodal fotografa.
Fotograf Jakub Wencek, leśnik i fotograf z Nadleśnictwa Żmigród przyznaje, że na długo nie zapomni spotkania z danielem:
- W Dolinie Baryczy widziałem już sporo od pięknych wschodów słońca, przez stada żurawi i czapli białych, po walki byków na rykowisku. Jednak to było jedno z najpiękniejszych spotkań, tym bardziej, że byliśmy od siebie tak blisko - podkreśla Wencek.
Okazja do spotkania "czarnej perły" Doliny nadarzyła się ze względu na okres godowy, jaki teraz nadszedł. Co roku odbywa się ono po rykowisku jeleni, a okres godowy danieli nazywany jest bekowiskiem.
Najnowsze
Kaczyński: wzywam wszystkich, żeby mówili prawdę o zamachu smoleńskim
Prof. Piotrowski: TK ma nie działać tak, jak politycy oczekują
SPRAWDŹ TO!
To już 13 lat. Telewizja Republika zaczynała w kawiarni i... fordzie Transicie