Przejdź do treści

Nergal proponuje nowe rozbiory. „Oddajcie Lubelszczyznę Białorusi, a Podkarpacie Ukrainie"

Źródło: Fot. Twitter

Adam Darski, pseud. Nergal, znany z politycznego zaangażowania i profanacji świętych dla katolików symboli, znów dał o sobie znać. „Oddajcie Lubelszczyznę Białorusi, Podkarpacie Ukrainie, a nam, wolnym od klęczenia, dajcie spokój” - mówił w wywiadzie dla Onetu.

„Chciałbym wierzyć, że protesty przyniosą jakieś efekty, ale nie wiem, czy tak się stanie. Coraz częściej myślę sobie: Wyszliście na ulicę i co? Co z tego wynika?. Sam maszeruję i protestuję, ale też dopada mnie ambiwalencja. Może trzeba po prostu mocniej przypie***lić? Chyba że to nie ma sensu” - mówił Nergal.

„Musimy sobie zdać sprawę, że Polska nie jest wcale miejska, tylko gminna i powiatowa. W znakomitej większości jesteśmy powiatem, gminą i wsią, a nie Warszawą, która aspiruje do Berlina czy Brukseli i radzi sobie nieźle. Tylko zobacz, kto w niej rządzi i mieszka. To wszystko to jest bańka. Podobnie Trójmiasto, Poznań, Kraków, Wrocław” - dodał.

„Oczywiście wiem, że to nie jest żadne rozwiązanie, ale gdyby walnąć taki przesmyk z Trójmiasta do Warszawy, z kilkoma gałązkami do innych arterii, to może dałoby się mądrze podzielić ten kraj? Wy sobie wpier***ajcie ten węgiel i kartofle, czcijcie Matkę Boską, a bardziej wielkomiejskie, europejskie społeczności dadzą sobie radę bez tego żałosnego folkloru. Patokatolicyzm nie będzie nas ustawiać w życiu. Oddajcie Lubelszczyznę Białorusi, Podkarpacie Ukrainie, a nam, wolnym od klęczenia, dajcie spokój” - zaproponował piosenkarz.

tysol.pl

Wiadomości

Zaskakujące zakończenie weekendu. Sprawdź prognozę!

W jakim celu tak naprawdę Sikorski poleciał do USA?

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

NATO rozbuduje systemu rurociągów w kierunku wschodniej Europy

Strzelanina w szpitalu w USA: Nie żyje policjant i porywacz

Zawalił się dach w centrum handlowym, zginęło co najmniej 6 osób

Uchodźca z Syrii zaatakował przed wyborami w Niemczech

Andrzej Duda: chcieli go zatłuc, ale okazał się dla nich za mocny

Andrzej Duda: Donald Trump potwierdził sojusz polsko-amerykański

Przyszli pod dom liderki AfD i ...

Najnowsze

Zaskakujące zakończenie weekendu. Sprawdź prognozę!

Co Trump powiedział Dudzie o Polsce? To najważniejsze

Rosyjskie ataki na Kijów i inne części kraju. Są ofiary

Elon Musk chce przyśpieszyć zakończenie misji ISS

Kontrowersyjna walka MMA wywołała oburzenie | FILM

W jakim celu tak naprawdę Sikorski poleciał do USA?

Szef MSZ zapowiedział duży pakiet sankcji przeciwko Rosji

Znaleziono nieznaną roślinę sprzed 310 mln lat