Przejdź do treści
Republika Dziś po godz. 21:00 na antenie Republiki wyjątkowy wywiad z ambasadorem USA w Polsce Thomasem Rose
08:49 Tanzania: Pięć osób zginęło w katastrofie śmigłowca na Kilimandżaro
07:34 USA: Padła główna wygrana w loterii Powerball - mieszkaniec Arkansas wygrał ponad 1,8 mld dolarów
06:44 Turcja: Polscy badacze szukają miejsca pierwszego powszechnego soboru w Nicei
05:34 Kościół katolicki 25 grudnia obchodzi uroczystość Narodzenia Pańskiego
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny już za miesiąc. Sprawdź!

Źródło: Centrum Życia i Rodziny

Dokładnie za miesiąc – 18 czerwca, ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. To kolejna edycja tego afirmującego życie i rodzinę wydarzenia, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Dzieci przyszłością Polski”. Organizatorze zaprezentowali oficjalny plakat promujący Marsz.

Marsze dla Życia i Rodziny już dawno na stałe zagościły w kalendarzu prorodzinnych imprez, gromadzących dziesiątki tysięcy uczestników w wielu miastach Polski. Główny organizator i koordynator przedsięwzięcia – Centrum Życia i Rodziny – zaprasza na tegoroczną edycję Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, który będzie przebiegał pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Wydarzenie rozpocznie się 18 czerwca o godz. 11:00 na Placu Zamkowym w Warszawie. 

Spotkajmy się tego dnia jak najliczniej, aby wspólnie afirmować życie i rodzinę. Aby pokazać całej Polsce, że nie ma nic cenniejszego niż szczęśliwa, zdrowa rodzina, oparta na nierozerwalnym związku kobiety i mężczyzny otwartych na posiadanie dzieci. Ale także, aby przekonywać o niezbywalnej godności każdego życia – nawet tego najmniejszego czy chorego – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, wieloletniego organizatora wydarzenia.

Jak dodaje, tegoroczna edycja Marszów dla Życia i Rodziny ma za zadanie zwrócić uwagę opinii publicznej, a także polityków, na zatrważająco niski poziom dzietności w Polsce. Demografowie wskazują bowiem, że utrzymanie obecnego trendu będzie oznaczać, że już za 80 lat Polska będzie liczyła zaledwie około 21 mln obywateli. 

Organizatorzy Marszu podkreślają, że odpowiedzialnych za ten stan rzeczy jest wiele czynników społecznych i gospodarczych, ale niezwykle ważny, a wręcz decydujący to ten dotyczący rewolucyjnych zmian obyczajowych i kulturowych, które należy powstrzymać, ograniczyć, a ostatecznie odwrócić. 

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą społeczną organizowaną przez Centrum Życia i Rodziny. Organizacja wydarzenia ogólnopolskiego jak również koordynacja blisko 80 lokalnych Marszów, są pokrywane z dobrowolnych darowizn Darczyńców. Organizatorzy apelują o wsparcie finansowe Marszów, które można wyrazić w serwisie Zrzutka.pl

Wszystkie pozostałe szczegóły oraz informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronach www.czir.orgoraz www.marsz.org.

Usunięto obraz.

Centrum Życia i Rodziny

Wiadomości

Aresztowano mafiosa, który ukrywał się gdzie? Za kaloryferem!

Boże Narodzenie 2025. Przypominamy historię świąt [SZCZEGÓŁY]

Analiza niemieckiej gospodarki: prusko-niemieckie Deep State zgniło...

Śląskie "Metropolis" ma być większe od Warszawy. Miasto zamiast 41 gmin

Zebrano już połowę! Ryszard Majdzik bliżej przeżycia. Pomożesz?

„Niech zginie” – Zełenski o życzeniach Ukraińców

Tradycje na pierwszy dzień Bożego Narodzenia

Dramatyczny sondaż w Rumunii. Trzy czwarte Rumunów tak uważa

Legendarny aktor ma 100 lat i zdradza jeden nawyk, który wydłuża życie

Pasterka w Betlejem: przesłanie dla świata

USA: gwałtowne ulewy wywołały powodzie błyskawiczne

Metropolita warszawski: rządzący są rządzącymi, nie właścicielami

USA śledzą ruchy Świętego Mikołaja. Tradycja ma 70 lat

Kiedy pojawiają się prezenty pod choinką i co symbolizuje ten zwyczaj

Pasterka z Niepokalanowa [NA ŻYWO]

Najnowsze

Aresztowano mafiosa, który ukrywał się gdzie? Za kaloryferem!

Zebrano już połowę! Ryszard Majdzik bliżej przeżycia. Pomożesz?

cmentarz żołnierzy ukraińskich we Lwowie

„Niech zginie” – Zełenski o życzeniach Ukraińców

kulig

Tradycje na pierwszy dzień Bożego Narodzenia

Rumuni mają dość

Dramatyczny sondaż w Rumunii. Trzy czwarte Rumunów tak uważa

Boże Narodzenie 2025. Przypominamy historię świąt [SZCZEGÓŁY]

Analiza niemieckiej gospodarki: prusko-niemieckie Deep State zgniło...

Śląskie "Metropolis" ma być większe od Warszawy. Miasto zamiast 41 gmin