Narodowcy już nie ruchem, a partią
Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Ruch Narodowy przekształca się w partię polityczną. Szczegółowy plan funkcjonowania partii poznamy dziś na konferencji prasowej RN.
Prezesem nowej partii na prawicy będzie dotychczasowy lider RN Robert Winnicki, a do końca roku poznamy kandydata partii na prezydenta – pisze "Rz".
Ruch Narodowy powstał w 2012 r. podczas Marszu Niepodległości. W warszawskim parku Agrykola, ku zaskoczeniu zgromadzonych, liderzy narodowców ogłosili narodziny patriotycznego ruchu społecznego. Nie wykluczali wówczas, że RN z czasem przekształci się w partię.
RN wystawił listy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz komitet w listopadowych wyborach samorządowych.
Konferencja prasowa Ruchu Narodowego ws. rejestracji partii politycznej oraz dalszych działań w nowej formule organizacyjnej odbędzie się o godz. 12 w siedzibie RN przy ul. Noakowskiego 10/12.
Najnowsze
HIT DNIA
Bardziej upolitycznionego RPO jeszcze nie było. TO nagranie wyjaśnia wszystko
"Układ Podlaski", czyli jak publiczne szpitale stały się finansowym eldorado dla ludzi obecnej władzy
Lech zdominował mistrza Danii! Awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów jest na wyciągnięcie ręki