Naród Ukraiński Laureatem Nagrody Widzów Telewizji Republika [wideo]
"Jestem dumny, że jestem Ambasadorem Ukrainy w Polsce". Tymi słowami Andrij Deszczycia powitał zgromadzonych gości w dawnym gmachu Banku Polskiego przy ulicy Bielańskiej w Warszawie. To właśnie tam odbywa się dziś uroczysty koncert z okazji 9. Urodzin naszej stacji. Dyplomata odebrał Nagrodę Widzów Telewizji Republika dla Narodu Ukraińskiego.
Wzruszony powiedział "będziemy walczyć do końca żeby sprawiedliwość i prawda była najwyższą ceną, którą mamy osiągnąć".
"To do czego Rosja doprowadziła w ostatnich dziesięcioleciach, do podziałów, do okupacji, do rozdziałów to musi zostać w historii", mówił dyplomata. "Musimy wszyscy razem sprawić, żeby Rosja nigdy nie była zagrożeniem dla swoich sąsiadów i Europy."
"Dziękuje za tę nagrodę i daję słowo, że jako reprezentant narodu ukraińskiego razem będziemy obchodzić zwycięstwo nad Rosja", podsumował Andrij Deszczycia.
Cała wypowiedź Ambasadora Ukrainy w Polsce w oknie poniżej.
>>> kliknij tutaj aby zobaczyć cały koncert <<<
Najnowsze
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej
Dziennikarz Republiki w ścisłej czołówce. Marcin Dobski na podium rankingu zaangażowania w serwisie X
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma