Przejdź do treści
07:36 Świat: Ceny miedzi w Londynie odbijają się po mocnej piątkowej wyprzedaży metali
06:27 Hiszpania: Czerwony alarm pogodowy w Walencji. Szkoły odwołują zajęcia
06:07 Portugalia: W Priscos, na przedmieściach Bragi, w północno-zachodniej Portugalii, zainaugurowano największą żywą bożonarodzeniową szopkę Europy
05:38 Kolumbia: Liczba ofiar śmiertelnych wypadku autokaru szkolnego wzrosła do 17
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Naimski: pierwszy reaktor elektrowni atomowej w Polsce będzie oddany w 2033 roku

Źródło: pixabay.com

– To kwestia zbudowania 6-9 GW mocy elektrowni jądrowych; pierwszy reaktor ma zostać oddany w 2033 r. - tak pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski mówi o polsko-amerykańskim porozumieniu ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.


Podczas środowego spotkania między Andrzejem Dudą a Donaldem Trumpem doszło do porozumienia na temat budowy przez Amerykanów w Polsce elektrowni jądrowej. Jaka zaznaczył Naimski obecnie trwają rozmowy na temat umowy międzyrzadowej, która pozwoli rozpocząć projektowanie tego przedsięwzięcia.


Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej podkreśla również, że Polska szuka współpartnera, który pozostanie zaangażowany w elektrownie minimum na najbliższe 60 lat.


– Szukamy partnera, który się zaangażuje finansowo, który z nami będzie budował, a także pozostanie z nami podczas długiego okresu eksploatacji – mówi.


Piotr Naimski dodał, że budowa reaktorów będzie rozłożona w czasie. Zakłada się, że może to potrwać 20 lat, z tym że pierwszy blok miałby być oddany do użytku już w 2033 roku.

RMF FM, PAP

Wiadomości

Aktor Rob Reiner i jego żona zostali znalezieni martwi w swoim domu

Australia: strzelali ojciec i syn - 16 zabitych, 40 rannych

Rekordowa inwazja migrantów przez Kanał La Manche

Australia: Ocalał z Holokaustu, zginął na Bondi Beach

Ukraina gotowa zrezygnować z członkostwa w NATO. Jeden warunek

Kanada: policja zwiększa patrole po antysemickim ataku w Australii

Kreml wściekle reaguje na słowa szefa NATO

Chile wybiera najbardziej prawicowego prezydenta od dekad

Tragiczne powodzie w Maroku. 21 ofiar

HIT DNIA

Poseł Marek Jakubiak przekazał niecodzienną nowinę

W "Wyborczej" pojawi się artykuł wymierzony w Cenckiewicza. Szef BBN-u uspokaja. "Prawda zwycięży"

Szczyty nienawiści Sadurskiego. Powiązał prezydenta Nawrockiego z atakiem w Australii

Bialacki: założyli mi opaskę, podpatrywałem i zrozumiałem, że zmierzamy na zachód

Niemcy obawiają się boomu turystycznego w Polsce. Przeraża ich porażka nad Bałtykiem

Spurs i Knicks w finale NBA Cup

Najnowsze

Aktor Rob Reiner i jego żona zostali znalezieni martwi w swoim domu

Ukraina NATO

Ukraina gotowa zrezygnować z członkostwa w NATO. Jeden warunek

Kanada: policja zwiększa patrole po antysemickim ataku w Australii

Dimitrij Pieskow

Kreml wściekle reaguje na słowa szefa NATO

Chile wybiera najbardziej prawicowego prezydenta od dekad

Australia: strzelali ojciec i syn - 16 zabitych, 40 rannych

inwazja przez Kanał La Manche

Rekordowa inwazja migrantów przez Kanał La Manche

Alexander Kleytman

Australia: Ocalał z Holokaustu, zginął na Bondi Beach